• 8 Temmuz 2013, Pazartesi

Halk Ekmek ne zaman çıkacak?

Birçok kentte olan, bugüne dek Aydın’da hiçbir belediye başkanı tarafından gündeme getirilmeyen bir konu nerede ise bir yıldan bu yana ortada duruyor.
Önce kentin belli noktalarında küçük büfeler inşa edilmeye başlandı. Hani büfeleri yıkmak ve yerlerini boş bırakmak ile ünlenen ve adı ‘Topuklu Efeye’ çıkan belediye başkanı bu büfeleri niye kuruyordu?
Herkesin merak ettiği bir soruydu aslında. Bir süre sonra inşa edilen büfelerin neden kuruldukları da ortaya çıktı. Bu büfelerde belediye ekmek satacaktı. Halka ucuz ekmek satmak için kurulmuştu büfeler.
Olur mu, olmaz mı, tartışmaları devam ederken yetkililerden alınan bilgiler ile yapılan haberlerde ‘Halk Ekmek’in Mart başında satılmaya başlanacağı söyledi.
Mart geldi geçti. Büfeler öylece boş bir biçimde duruyordu. Gazetelerde yeni bir haber gündeme geldi. Mayıs ayında Halk Ekmek satışa sunuluyor diye.
Bu arada belediye meclisinde konu tartışılıyor ve halk ekmeğin kaç lira olacağı bile karara bağlanıyordu.
Bunlar olurken fısıltı gazetesi de boş durmuyor; fırıncıların oluşturduğu bir lobinin Halk Ekmek konusunda engelleme girişimlerinde bulunduğu da kulaktan kulağa fısıldanıyordu.
Mayıs geçti, Haziran geldi geçti ama hala Halk Ekmek ortalıkta görünmüyor. Şimdi kentte belli başlı merak edilen konuların başında geliyor ‘Halk Ekmek’ ne zaman satışa sunulacak sorusunun yanıtı.
Belediye fırıncıların itirazlarına rağmen Halk Ekmek’i satışa sunabilecek mi?
Topuklu Efe ucuz ekmek girişimini başarıya ulaştırabilecek mi?
En önemlisi de gündemden hiç düşmeyen soru.
Halk Ekmek ne zaman satılmaya başlayacak?
Bilen var mı, büfeler hazır, meclis kararı tamam, buna rağmen Halk Ekmek hala neden çıkmıyor?
Belediye geri adım attı da kamuoyundan mı gizliyor?
Bu soruların yanıtlarını Aydın Kamuoyu gibi biz de merak ediyoruz.
Yanıtlayacak bir belediye yetkilisi yok mu? 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.