• 9 Nisan 2016, Cumartesi

Bir ucundan da siz tutun

Türk turizminin mihenk taşlarından biri olarak adlandırabileceğimiz Kuşadası önümüzdeki birkaç yıl içerisinde turizmde yeni bir soluk kazanmak üzere. Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Kuşadası’nda batırılacak olan uçak gelecek yıllarda Kuşadası’nın deniz, güneş ve kumun yanı sıra dalı turizmi ile de dünyada önemli merkezlerden biri olmasını sağlayacaktır.

Türkiye’nin turizm gelirlerini arttırması ve daha fazla turisti ülkeye çekebilmesi için alternatif yollar araması gerekiyor. Deniz-Güneş-Kum üçgeni dışına çıkıp Türkiye’nin tercih edilebilirliğini arttırması gereksinimi var. Hele Türkiye’nin ilk turizm kentlerinden biri olan Kuşadası’nın bu noktada daha fazla çaba sarf etmesi gerektiği aşikar bir durum.

Antalya, Bodrum, Çeşme gibi kentlerin turizm kentleri kervanına katılmasından sonra aşağı doğru bir ivme kazanan Kuşadası turizmini yeniden canlandırmak için yapılması gereken çalışmalardan biri olarak değerlendirilmeli körfezde batırılacak olan uçak.

İki yıllık Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni bu anlamda kutlamak gerek. Yapılanı eleştirmek yerine bir ucundan tutup destek olmak gerek. Kuşadası’na yapılan bu yatırım, gelecekte dalış turizminin Kuşadası’nda canlanması ile kazanan Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu mu olacak, yoksa Kuşadası turizmi ve turizmcisi mi olacak? Dalış turizminin Kuşadası’nda hareketlenmesi ve bu kentin dalış turizmi merkezi olması hiç kuşku yok ki, önce Kuşadası esnafının ve turizmcisinin, sonra da dolaylı olarak Aydın’ı kazancı olacaktır.

‘Umarım uçakla birlikte batmazlar’ sözleri ile eleştirel yaklaşım içerisine girmek, sirayet yapacağım diye Aydın’ın gelecekte kazancı olacak bir çalışmaya karşı olmak, kötü algı yaratmak kimsenin yararına olmayacaktır.

Dünkü yazımda da ifade ettiğim gibi, Aydın için yapılana bir omuz da siz verin. Bir ucundan sizde tutun ki, Aydın birlik ve beraberlik görüntüsü içerisinde devlet yatırımlarından daha bir fazla kazanabilsin.

Birlik ve beraberlik içerisinde olun ki, Aydın en kısa sürede komşu iller ile arasındaki farkı kapatıp onları geçme başarısını gösterdi. Bunu yapan bizim partiden değil, bunu bizim parti yapmıyor, o halde bu kötüdür diyerek hiçbir yere varılamaz. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Sağanak yağışlı
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı