• 9 Mayıs 2013, Perşembe

Söz konusu vekillerse gerisi teferruat!

Televizyonlarda her gün aynı manzarayı görüyoruz. Liderler birbirlerine karşı bağıra çağıra konuşuyor. Karşılarında kimse yok, ama sanal da olsa, adeta onlarla kavga eder gibiler.

Uzlaşma kültürü içerisinde bir siyasetin Türkiye’ye ne zaman geleceğini, liderlerin ne zaman bağırmadan, sakin bir üslup içerisinde konuşmalarını yapacağını merak eder bir durumdayız.

Toplum olarak her gün siyasetçilerin bağırışlı, çığırışlı konuşmalarını dinledikçe daha bir psikolojimiz bozulur durumda. Artık toplum da karşılıklı konuşurken bağırıp çağırmaya başlayacak nerede ise.
Bu ülkemizdeki siyasetin ve siyasetçiğinin görünen tablosu. Bir de görünmeyen, zaman zaman ortaya çıkan ve kaybolan bir durum var. Hepsinin birden aynı hedef doğrultusunda kavgasız gürültüsüz iş bitirmeleri. Onlardan biri önceki gün TBMM’de zuhur etti.

Milletvekillerinin mali, sosyal hak ve yükümlülükleriyle ilgili yasa teklifine, dört partinin birden hiç kavgasız gürültüsüz imza koymaları, uzlaşma olabileceğini bir kez daha gösterdi. AKP, CHP, MHP ve BDP’nin grupbaşkan vekilleri yasa teklifine birlikte imza koydular. Hani şu her gün birbirleri hakkında ağır sözler sarf eden grup başkanvekilleri.
Ne oldu da bunlar birlikte hareket etti ve hiçbir kavga gürültü yaşanmadı?

Yanıt gayet basit; söz konusu olan vekillerin mali, sosyal hak ve yükümlülüklerinin düzenlenmesiydi. Yani toplumu ilgilendirmiyordu. Ülkeyi ve ülke insanını ilgilendirmiyordu. Milletvekillerinin doğrudan kendileri ile ilgili bir yasa teklifiydi de ondan kavga ve gürültü yaşanmadı.

İşin özü şu ki; bizi temsil etsinler, bizim daha refah bir ülkede yaşamamız, daha demokratik bir ülkede yaşam sürmemiz için gerekli düzenlemeleri yapsınlar diye oylarımızla gönderdiğimiz vekiller, söz konusu kendileri olunca kavgayı unuttular.

Ne diyelim?
Söz konusu vekillerin kendisi ise gerisi teferruat. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 9 Parçalı bulutlu
Yarın: 15/12 Sağanak yağışlı