• 9 Temmuz 2016, Cumartesi

Tatil bitti

Dokuz günlük tatilin sonuna geldik. Bazı meslekler gereği tatil her ne kadar da 3 günlük bayram tatili ile sınırlı kalsa da, amir-memur ve daha meslekleri gereği dokuz gün tatil yapmaya olanak bulanlar yarından sonra işbaşı yapacaklar.

Haftanın ilk günü ne kadar stresli ve can sıkıcı geçiyor ise, dokuz günlük tatil sonrasının ilk iş günü de aynı stres ve can sıkıntısı içinde geçeceği kesin. Hele bir de Aydın’ın 39-40 derecelerde gezen sıcaklıkları da üstüne eklendiğinde tatil sonrası iş bir hayli sıkıcı olsa gerek.

Tatil biterken bir yerlerde okuduğum bir fıkra aklıma geldi. İsterseniz o fıkrayla biraz gülelim ve tatilin bitiyor olmasının verdiği kasvetli havayı da üzerimizden atalım.

“Bir işadamı, oldukça yoğun ve yorucu geçen bir seneden sonra tatile çıkmaya karar verir. Eşi de kendisi gibi meşgul olduğu için birlikte tatil yapacakları bir dönem ayarlamak zor olur. İspanya kıyılarında bir otel bulur ve bulduğu ilk uçakla oraya gider. Otele yerleşirken bir aylık bir rezervasyon yaptırır. Bir hafta kadar güzelce tatil yaptıktan sonra, bir akşam yemeğinde garson kendisine bir mektup iletir. Mektubu okuyan işadamı, tatilini geçirdiği otelin yöneticisinin yanına gider.

"Ne yazık ki tatil sona erdi..."

Yönetici şaşırır ve üzülür.

"Ama beyefendi, bir aylık rezervasyon yaptırmıştınız, ne oldu böyle aniden?"

İşadamı çaresiz bakışlarla cevap verir:

"Evet bir ay kalacağım, ama tatil bitti. Karım işinden izin almayı başarmış ve iki gün sonra burada olacakmış..."” 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
33 / 17 Bulutlu
Yarın: 36/17 Parçalı bulutlu