• 9 Temmuz 2018, Pazartesi

Derdiniz su değil, derdiniz Çerçioğlu

Yerel muhalefet işi gücü bırakmış suyu kafaya takmış. Yatıyorlar su, kalkıyorlar su. Arkadaş suya bu kadar önem veriyordunuz da neden on altı yıldır merkezi iktidarda olmanıza karşın bu konuda herhangi bir şey yapmadınız?

Yok sizin aslında derdiniz üzüm yemek değil. Sizin derdiniz bağcıyı dövmek. Diğer bir söylem ile Aydın halkının suyu kaça kullandığı ile ilgili bir derdiniz yok sizin. Sizin tek derdiniz var Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu devirmek ve yerelde de iktidar gücünü elinize geçirmek.

Bu kenti sizin partinizin belediye başkanlığı dönemini de biliyor. Ezici bir çoğunluk ile AKP Aydın Belediyesi’ni eline geçirmiş ve mecliste de 21 sandalyeli bir çoğunluk elde etmiş olmasına karşın Aydın’a bir çivi bile çakmak aklınıza gelmedi. O dönemde il başkanı olan zatı muhterem kendi siyasi ikbali için mecliste her türlü engellemeyi yapmaktan geri durmadı. Öyle ki, Avrupa Birliği’nden gelen 3 milyon Euro hibeyi bire AKP’li meclis üyelerinin oyları ile geri göndermek gibi bir aymazlığı bile yapabildiniz. Şimdi de kalkmış suyu dilinize dolamışsınız. Bırakın artık halkı kandırmaya çalışmayı. Doğru dürüst siyaset yapın. İkide bir sosyal medyada varan bir, varan iki gibi isimlerle paylaşımlarda bulunan eski Aydın Belediye Başkanı Hüseyin Aksu bile sizden daha akıllı bir yol izliyor. Hiç değilse Aydın’a kazandırmak istediği projeleri paylaşıyor. Sizin gibi kayıkçı kavgası peşinde değil.

İşin bir de başka bir boyutu var. Hani madem su pahalı, madem halk daha ucuz su kullanmalı, gelin siz merkezi iktidarda olan partinin vekilleri ve yerel yöneticileri olarak TBMM’ye bir yasa teklifi verin ve suyun ücretsiz olması için yasa çıkarın da görelim. Yok öyle olmak. Sizin derdiniz başta da dediğim gibi üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ne diyor sizin bu su çıkınıza bir bakın: “Su ücretlerine ilişkin kanunlarda değişikliğe gidilmesi, sosyal devlet olmanın bir gereği olarak su ve elektrikten bundan böyle para alınmaması çağrısında bulunuyorum. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk ve önemli icraatı olacağını düşündüğüm bu teklifi bugün buradan ilan ediyorum. Bununla da kalmayacağım, su ve elektriğin bedava olması için kanun önerisi Aydın milletvekilleri aracılığıyla TBMM gündemine getirilecektir. AKP, MHP, HDP şimdi görev sırası sizde. Gelin hep birlikte bu kanunları değiştirelim ve vatandaşlarımıza su ve elektriği bedava verelim”

Bu çağrıya hanginiz yanıt verebildi. Veremezsiniz, çünkü sizin derdiğiniz ucuz su değil. Veremezsiniz çünkü siz Aydın Halkını düşünmekten çok kendi ikbalinizi düşünmektesiniz. Zaten 16 yıldır Aydın’ı hiç düşünmediniz ki, bundan sonra düşenesiniz.

Çerçioğlu yine diyor ki:

“Yürekli diğer Büyükşehir Belediye Başkanlarına da bu kampanyamıza katılmaları için çağrıda bulunuyorum. Haydi, Ankara, haydi İstanbul, Mersin, Gaziantep, Denizli, Adana. Tüm başkanları halkımıza nefes aldırtacak bu uygulamaya evet dedirtmek için kampanyaya bekliyorum. Bugünden itibaren müjdelerim artarak devam edecek. Amacım siz Aydınlılara en iyi hizmeti verebilmek. Beni izlemeye devam edin”

Bu konuda da şu ana dek ses çok.

Eğer gerçekten samimi iseniz, halkın daha ucuz su kullanmasını istiyor iseniz gelin öncelikle Mecliste yasal düzenlemeyi gerçekleştirin. Ondan sonra yerel yönetimleri eleştirme hakkınız olsun. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Sağanak yağışlı
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı