• 9 Eylül 2017, Cumartesi

İki tören ve Başkan Çerçioğlu

Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü kutlamaları yapılıyor, protokolü bakıyorsunuz yine ayrılık. Olanlar, olmayanlar, törene katılanlar katılmayanlar. 

Yedi Eylül kutlamalarının üzerinden bir tam gün geçiyor, geliyoruz dokuz Eylül tarihine. 9 Eylül tarihi de özel bir gün. Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun üyesi olduğu, Belediye Başkanlığı’ndan önce Milletvekilliğini yaptığı partisi CHP’nin kuruluş yıldönümü.

Böyle bir günde ne beklersiniz?

Elbette Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu’nun partisinin kuruluş yıldönümü törenlerine katılmasını ve bu konuda bir iki kelam etmesini.

Peki katıldı mı?

Tabiki kocaman bir hayır. Başkan Çerçioğlu, 9 Eylül CHP’nin kuruluş yıldönümü kutlama törenine katılmamayı tercih etti.

Evet belediye başkanları seçildikleri andan itibaren partili değil Aydın’ın, ya da diğer söylem ile kentin belediye başkanıdırlar. 

Bir diğer bakış açısı da hala CHP’nin üyesi olan Başkan Çerçioğlu, üyesi olduğu partinin kuruluş yıldönümü törenlerine katılmamıştır?

Elbette bu sorunun yanıtı Başkan Çerçioğlu tarafından verilecektir, en doğru bir biçimde. Ancak anlaşılan o ki, seçildiği günden bu yana başına buyruk hareket etmeyi alışkanlık haline getiren Başkan Çerçioğlu, Kuruluş yıldönümü törenlerine katılmamayı tercih etmiş ve yine başına buyruk hareket etmiştir.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Aralıklı gökgürültülü yağış
Yarın: 11/2 Az bulutlu