• 9 Kasım 2015, Pazartesi

Gitmesini de bilmek gerek

Seçimlerin üzerinden bir hafta geçti. Türkiye genelinde birinci parti olan ve tek başına iktidar olma şansını yeniden yakalayan AK Parti dışındaki partilerde işler pek de iyi gitmiyor. CHP ve MHP de kaynayan bir kazan var gibi.

Sosyal demokrat olduğu düşünüldüğünde CHP’de kazanın kaynıyor olması, seçim sonrası muhaliflerin ya da merkez yönetimi ile aynı düşünmeyenlerin kazan kaldırması alışık bir konu. MHP’de ise işler hiç de öyle değil. Daha seçim gecesinden itibaren Genel Başkan’ın çekilmesi, istifa etmesi gerektiği gibi konular konuşulmaya başlandı ve hala da devam ediyor.

Aydın özeline döndüğümüzde de pek farklı bir durum yok. Aydın’da 15 bin oy kaybı yaşayan MHP’de başarısızlık karşısında partililer bazı gelişmeler görmek istiyor. Bu anlamda da il yönetimini başarısızlığın sorumlusu olarak görüyor ve istifa etmeleri gerektiğinin altını çiziyorlar.

Peki, il yönetimi ne düşünüyor?

MHP İl Başkanı Cem Akbudak’ın ifadeleri ile “Gemiyi terk eden kaptan olmak” istemiyorlar.

Ne anlama geliyor bu?

Gemi su almaya başlamış, batmak üzere ve gemiyi terk eden kaptan olmak istemiyorlar. Bu demek oluyor ki, ya gemiyi batmaktan kurtaracaklar, ya da geminin batmasına izin verecekler anlamına geliyor. Bir başka ifade ile de ne pahasına olursa olsun geminin dümeninde olmak.

Unutmamak gerekir ki, bazen mevzide kalmak yerine o mevziden ayrılıp başka bir mevziiye geçmek gerekir. Bazen gitmesini bilmek gerekir. Bir mücadeleye girilmiş ve bu mücadeleden de başarısızlıkla çıkılmış ise bırakmak ve yeni bir ivme yakalanmasına olanak sağlanması gerekir.

1 Kasım seçimlerinde önemli oranda oy kaybedenlerin de bırakıp gitmeyi bilmeleri gerek. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 7 Çok bulutlu
Yarın: 12/2 Aralıklı gökgürültülü yağış