• 10 Mart 2014, Pazartesi

Galibiyet ve 3 puan güzel, ama…

Play-Off hesapları yaparken bir anda ligin alt sıralarından uzaklaşma hesapları içinde kendini bulan Aydınspor 1923, kendi evinde Sarıyerspor karşısında henüz maçın başında yediği şok gol ile yenik duruma düşmesine karşın Umut Kaya ve Bayram’ın ayağından kazandığı iki gol ile üç puanın sahibi olmasını bildi.

Siyah-Beyazlı ekip kaptan Murat’ın yokluğunda Aykut’u santrafor mevkiinde oynattı. İlk yarı boyunca fazla bir varlık gösteremeyen Aykut’un yerine yedek kulübesinde santrafor mevkiinin asıl isimlerinden olan Emre Yaman’ın olmasına karşın ikinci yarı başında Sezer oyundan alınarak bir başka orta alan oyuncusu Güncan oyuna alındı ve santrafor mevkiine monte edilmeye çalışıldı.

Bu varyasyonlar Aydınspor 1923’ün gol yollarında etkili olmasına, gol bulmasına olanak sağlayan varyasyonlar olmadı. Galibiyet golünü atan da bir duran top sonrasında savunmadan gelen Bayram oldu.

Takımın genel oyununa gelecek olursak eğer; o sezonun ikinci devresi basında bir iki maçta seyrettiğimiz Aydınspor’dan uzak bir takım izledik. Agrasip, pres uygulayan, rakibi oynatmayan, oyunu dar alana sıkıştırıp pozisyon bulmaya çalışan takım yerinde yeller esiyordu yine.

Doksan dakika sonunda skor tabelasına bakıp elde edilen galibiyet ve üç puana elbette sevinmeliyiz. Ancak bu sevinç uzun vadeli olur mu bilemem. Son haftalarda rakiplerin oynamasına izin verir bir oyun oynamaya devam ederse siyah-beyazlı ekibini işi hiç de kolay olmayacaktır. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.