• 10 Ekim 2017, Salı

İnceden toplanmalı mı!

Aydınspor 1923 sezona kötü başladı. Sezon öncesi olumsuzluklar, transfer sıkıntıları derken ilk maça bile altyapıdan oyuncularla çıkmak zorunda kaldı. İkinci hafta itibariyle takım oluşabildi.

Bunlara tamam. Bunların hepsi birer olumsuzluk olarak değerlendirilmeli ve öyledir de. Ancak takımın son altı haftada oynadığı futbola bakarsak eğer, hiç umut veren bir durum görünmüyor.

Söylenen ‘biraz sabır’ ama ne zamana kadar sabır? Takım on haftayı geride bıraktığında rakipleri ile arasındaki puan farkı artar ve makas kapatılamayacak kadar açılırsa ne olacak bunu söyleyen yok.

Sahada ortaya konan futbola bakınca da sabretmeye değecek bir durum da görünmüyor. Örneğin Çorum Belediyespor maçını ele alalım. Takım takım olamamış, organize bir atak ortaya koyup rakip kalede tehlike yaratamıyor. Bloklar arasındaki açıklık rakiplerin rahat top yapmasına olanak veriyor. Orta alana koyduğunuz iki oyuncu ise yeteneklerinin ve güçlerinin üzerinde iş yapmaları beklenen cengaverler sanki. Hoş oynadıkları oyun ile o cengaverliği de gösteremiyorlar ya.

Orta alan Çıldır Hava alanı gibi. Bu otuz mertelik alanda rakiple boğuşacaksınız, top kapacaksınız, sonra topu üçüncü bölgeye taşıyacaksınız ve orada adeta çakılı gibi oynayan dört arkadaşınızdan biri gole gidecek. Yok böyle bir sistem.

Takımın sahaya dizilişinde var olan yanlışlık oyuncuların yapabileceklerinin de yok olmasına neden oluyor. Bunu nereden çıkardık derseniz de, Çorum Belediyespor maçında on kişi kaldıktan sonra takımın refleks olarak ortaya koyduğu oyun ve kendilerinde sahaya dizilişleri rakip üzerinde etkili olmuş ve Habib biraz becerikli ve biraz da istekli olabilseydi beraberlik golü, hatta galibiyet golü bile gelebilirdi.

Sonuç olarak taraftar ‘İncedal istifa’ diye bağırırken hiç de haksız görünmüyor. Görünen o ki, takımı sahada frenleyen, rakipleri karşısında güçsüz görünmelerini sağlayan hiç kuşku yok ki kenar yönetimi. Bu yönetim böyle giderse daha çok maç kaybedilmesinin önünü alamayacaktır.

Kısacası artık İnceden valizleri toplama zamanı gelmiş görünüyor. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.