• 10 Kasım 2015, Salı

Bu dönem Aydın’ın dönemi…

Seçim öncesi söylenenlerin yaşama geçirilebilmesi hepimizin dileği. Artık Aydın’ın diğer iller gibi merkezi yönetimin yatırımlarından yeterince faydalanma zamanı gelmiştir diye düşünüyorum.

Aydın yıllar önce planlanmasına karşın bir türlü başlanamayan Aydın-Denizli otoyoluna bu dönemde kavuşmalıdır. Sürüncemede kalmış bir yatırım olmaktan çıkıp, Aydın’dan yola çıkan birinin Antalya’ya kadar otoyolda gidebilmelidir. Hatta İstanbul-Antalya hattının Aydın-Denizli-Antalya üzerinden geçmesi sağlanmalıdır. Bu Aydın ekonomisine şu veya bu şekilde katkı sağlayacaktır.

Bu konuda geçtiğimiz hafta sonu sevindirici bir gelişme yaşandı. Aydın’a gelen ve bir dizi incelemelerde bulunarak bilgiler alan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, otoyol çalışmaları ile ilgili; “Aydın-İzmir otoyolunun Nazilli’ye bağlanmasıyla ilgili bir süreç var. Çalışmalarımız son derece hızlı ilerliyor ve Haziran ayında açmayı planlıyoruz. Aydın-Denizli Otoyolu ile alakalı çalışmalarımızı büyük oranda tamamladık ve YPK’ya sunduk. YPK onayladığı anda inşallah önümüzdeki yıl ihalesini gerçekleştireceğiz. Denizli-Antalya’ya güzergâhında çalışmalar da devam ediyor. İnşallah bitiğinde İzmir’den Antalya’ya kadar olan otoban bağlantımızı sağlamış olacağız. Bu yolun ülkemizin atar daması olan bölgeye ekonomik anlamda büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bölgedeki illerimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Bakan Bilgin böyle diyor. Aynı inceleme sırasında da Çıldır Havaalanı ile ilgili de çalışmaların sürdüğünü ifade etmişti. Umalım ki, bu çalışmalar daha önceki yıllarda olduğu gibi sürüncemede kalmaz. Umarım Aydın-Nazilli otoyol bağlantısı önümüzdeki yıl tamamlanarak hizmete girer. Umarım Aydın-Denizli, Denizli-Antalya otoyol çalışmaları da önümüzdeki yıl ve sonrasında ihaleleri yapılarak yapımına başlanır ve hizmete açılır.

Artık Aydınlı siyasetçilerin kısır siyasi çekişmelerden çok, Aydına getirilecek hizmetler ile enerjilerini harcalar ve Aydın’a faydalı olurlar. Bu dönem Aydın’ın dönemi olur. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.