• 10 Aralık 2013, Salı

Sürpriz olmayacak

Açıklandı, açıklanacak derken iki gün sonra AKP’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı açıklanacak. İşte o zaman büyükşehir yarışı tam bir hız kazanacak. Zira şimdilerde tek bacağı olmayan bir sacayağı gibi. AKP de adayını açıkladığında büyükşehir belediye başkanlığı yarışında sacayağı oluşmuş olacak.

AKP çevreleri, AKP’ye gönül verenler, oy verenler ve oy vermeyi düşünenler merakla bekliyor. Bunun yanında Aydınlı seçmenler de merakla bekliyorlar; partili partisiz hemen her kesim; AKP’nin büyükşehir adayını.

Önceki yazılarımda da ifade ettiğim gibi, AKP’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı büyük bir sürpriz olmaz ise Milletvekili Mehmet Erdem. Artık bu işin olmazsa olmazı bir durum Erdem’in aday olma olasılığı.

Olasılık yüksek. Başka olasılık da görünmüyor aslında. Tek bir olasılık var ki, o da AKP kulislerinde dillendirilen bir olasılık; Aydın’da bir bakanın aday gösterilebileceği olasılığı. O anlamda da herhangi bir isim telaffuz edemiyor AKP’liler.

Kamuoyu araştırmalarından çıkan sonuçlara bakılacak olursa, orada da Mehmet Erdem bir boy önde görünüyor, adaylık konusunda. Partilinin aslında dillendirmese de istedi Erdem’in aday gösterilmesinden yana.

Koşullar bu olduğunda, Erdem’in adaylığı yüzde doksan dokuz oranında kesin. 13 Aralık’ta Başbakan ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Mehmet Erdem’in ismini açıklaması da sürpriz olmayacaktır. Burada olabilecek bir sürpriz, yüzde birlik olasılık ile Erdem’in dışında birinin isminin aday olarak başbakan tarafından açıklanması olacaktır.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.