• 11 Şubat 2014, Salı

CHP ne yapmaya çalışıyor!

Uzunca zamandır seçim çalışmaları sürüyor. Hatta ana muhalefet partisine baktığınızda nerede ise yaz aylarından bu yana seçimlere hazırlanıyorlar ve seçim çalışması yürütüyorlar. Bu pencereden baktığınızda ana muhalefet partisinin seçime çoktan hazır olduğu izlenimi doğuyor olmasına karşın son eylemlerine bakıldığında da işin öyle olmadığı kanısı doğuyor insanda.

Bundan çok önce CHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve 15 ilçenin adaylarını açıkladı. Açıklanmayan iki ilçeden biri Kuşadası, diğeri de Köşk ilçesi idi. Bunlardan Köşk ilçesi de bir iki hafta önce açıklandı ve aday seçim çalışmalarına başladı.

Her şey yolunda gidiyor görünüyordu. Önceki güne gelindiğinde yolunda gitmeyen işlerin olduğu kamuoyunun gözleri önüne serildi. Bugün yarın açıklanacak denilen Kuşadası ilçesinin belediye başkan adayını belirleyen CHP MYK’sı bunun yanında bir sürpriz karar daha aldı. Yaklaşık iki ay önce açıklanan Didim Belediye Başkan adayını değiştirdiğini kamuoyuna duyurdu.

Nedir bu?

“Adayımız Mümin Kamacı” denildikten ve Kamacı seçime yönelik çalışmalara başladıktan sonra aday değişikliği yapılması kimin aklına gelmiş ve neden gelmiştir?

Kamacı aday yapılmayacaktı da ne diye ilk açıklanan listede ismi açıklanmıştı?

Listenin açıklanmasının üzerinden geçen sürede ne değişti de Kamacı adaylıktan alınarak yerine başka bir isim aday gösterildi?

Bu sosyal demokratları, hatta bu CHP’yi yıllardır bir türlü anlayabilmiş değilim. Ya bilerek ya da bilmeyerek yolunda giden aracın tekerine çomak sokmayı çok seviyorlar. Kendi iç kavgalarından kurtulmayı bir türlü beceremiyorlar. Bugün olan da sanırım tam bir iç çekişmenin ürünü. Birilerinin istemi ile Kamacı adaylıktan alındı, bir başkası aday gösterildi.

Bu tavır seçime kazanmaya yönelik bir tavır mı, yoksa Didim’de seçimi kaybetmeye yönelik bir tavır mı? Ben şimdilik bunu çözemedim. Zamanla her şey tüm çıplaklığı ile ortaya çıkacaktır elbet. Ama bugün ‘CHP ne yapmaya çalışıyor’ diye sormaktan da kendimizi alamıyoruz. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 9 Parçalı bulutlu
Yarın: 15/12 Sağanak yağışlı