• 11 Nisan 2017, Salı

Aydın’ın miting çilesi

Her seçim öncesi Aydın’ın yaşadığı çileyi dün bir kez daha yaşamak zorunda kaldık. Adeta labirente dönen Aydın Kent Meydanı ve çevresinde vatandaşlar işlerine, evlerine gitmek için uğraş vermek zorunda kaldılar.

Aydın’ın sözde miting alanları belirlenmiş durumda. Kentin çeşitli noktalarında miting alanları belirlendi ama her ne hikmet ise mitingler hep Atatürk Kent Meydanı’nda gerçekleştiriliyor. Hani günlük küçük gösterileri anladım da, büyük mitingler ve yüksek güvenlik gerektiren devlet büyüklerinin konuşmacı olarak katıldığı mitinglerin ıslarla Atatürk Kent Meydanı’nda yapılıyor olmasını anlayabilmiş değilim.

Kentin orta yerinde trafiği alt üst edip, insanları işlerine, evlerine gitmekte labirentin içinden geçirmek gibi bir lüks içine girmek niyedir bir bilen var mı? Ben yıllardır çözebilmiş değilim bu problemi. Sanki çok bilinmeyenli bir denklem gibi çözümsüzlüğünü sürdürüyor.

Aslına bakarsanız hiç de öyle çözümsüz bir problem değil. Kentin daha rahat kesimlerinde, trafik yoğunluğunun böylesine yüksek olmadığı yerde belirlenmiş olan Miting alanlarında bu mitinglerin yapılması gerekiyor. Bunun için de bir tek yetkili merci var; o da Aydın Valiliği.

Miting için izin başvurusu yapıldığında miting yeri Malazgirt Meydanı olarak gösterildiğinde bu sorun büyük oranda çözülecektir. Malazgirt meydanı hem daha açıklık bir alan, hem de trafik yoğunluğu Atatürk Kent Meydanı kadar olmayan bir yer.

Aydın Valiliği gelecek seçimlerde umarım bu önerimizi yerinde bulur ve Kentin orta yerinde miting yapılmasına bir daha izin varmaz ve Aydınlılar da ‘Miting Çilesi’ çekmekten kurtulurlar.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 9 Parçalı bulutlu
Yarın: 15/12 Sağanak yağışlı