• 11 Temmuz 2017, Salı

27 günde ulaşan posta

İletişim çağında, iletişimsizliğin bir örneğini yaşadım desem ne dersiniz?

Desem ki, Ramazan Bayramı öncesinde atılan bir bayram tebrikinin bugün bana henüz ulaştığını söylesem..

Yok artık dediğinizi duyar gibiyim..

Sıkı durum bayram kartının nereden postaya verildiğini söylediğimde daha da bir hayret ve şaşkınlık içerisinde kalacaksınız..

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Özlem Çerçioğlu, Ramazan Bayramı’nı kutlamak için hazırlattığı bayram kartını göndermiş. Nazik düşüncesi elbette önemli, ancak bayram geçtikten on beş gün sonra kartın elimize ulaşıyor olması düşündürücü oldu.

Öncelikli kartın postaya geç verilmiş olabileceği düşüncesine kapıldım. Sonra zarfın üzerindeki postaya veriliş tarihini, yani Posta idaresinin damgasına baktım. İşte o zaman ben de sizin gibi ‘YOK ARTIK’ demekten kendimi alamadım. Zira bayram kartı postaya 14 Haziran tarihinde verilmiş. Bugün 11 Temmuz. Yani siz düşünün Aydın Merkez’den, yeni adı ile Efeler ilçesinden postaya verilen bir bayram kutlama kartı yine Efeler ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’ndeki ikametime 11 Temmuz günü ulaşabiliyor. Eh iletişim çağında böylesi bir ulaşım harika(!).. Ne diyebilirim ki?

Sonra gün geliyor o posta idaresi geleceğe mektuplar yazdırıp göndertiyor. Neymiş 2023’te sahiplerine ulaşacakmış. Onlar da gecikmeye uğrayıp, rötarlı bir sicimde 2033’te alıcılarına ulaşırsa da şaşmamak gerek.

Yine bu posta idaresi kampanyalar düzenliyor, kart postal gönderme kampanyaları, mektup gönderme kampanyaları. Peki siz bu kaplumbağa hızıyla hizmet verirken vatandaş nasıl kartpostal gönderecek? Gönderse bile o kart postallar ne zaman alıcılarına ulaşacak? Tam bir bilinmezlik içeriyor.

Ama yine de şükretmek gerekiyor, Ramazanpaşa Mahallesi’nden verilen bayram tebriği zarfı, Cumhuriyet mahallesine 27 gün sonda ulaşıyor. Bir de düşünsenize 27 yıl sonra o gönderi size ulaşsaydı…

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.