• 11 Temmuz 2018, Çarşamba

Eskisi gibi olmayacak

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Anayasa ile ilgili çıkışı ve ‘Başkanlık sistemi tartışılabilir’ sözleri ile başlayan sürecin son aşamasına gelindi. Yani süreç 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri ile birlikte artık tamamlandı. Son nokta da önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mecliste yemin edip akşamına da yeni bakanları açıklaması ile konuldu.

Önümüzdeki birkaç gün içerisinde yeni yapılanma tümüyle tamamlanmış olacak. Yeni yönetim sistemindeki birimlerin de oluşması ile tamamen Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi hayata geçirilmiş olacak.

Seçim öncesinde ifade edildiği gibi, artık bundan böyle hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bu seçim çalışmaları ve mitingler sırasında muhalefetin de söylemi idi ’25 Haziran’da hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ söylemi. Evet artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

ÇILDIR HAVA ALANI

Sistem değişti. Artık yatırımlar bakanlıklar arasında gidip gelmek ve sürüncemede kalmak durumunda olmayacağı ve işlerin daha hızlı yürüyeceğini düşünürsek, Aydın’ın ve Aydınlının yıllardır özlemini çektiği, 1957 yılından bu yana özlemle beklediği Çıldır Hava alanı içinde bir fırsat olabilir diye düşünüyorum. Ne de olsa Cumhurbaşkanı yapın dediği andan itibaren işler hızlı bir biçimde gerçekleşmeye başlayacağına göre Çıldır Hava alanının da uçuşlara açılması ve sivil havacılığın hizmetine sunulması da uzak bir olasılık olmasa gerek.

VEKİLLER KÜÇÜK İŞLER PEŞİNDE

Çıldır Hava alanının Aydın ekonomisinin sıçrama yapmasına, sanayisinin gelişmesine önemli katkılar sunacağı açıkça ortada iken Aydınlı milletvekilleri küçük hesaplar peşinde koşturuyor. Daha seçilir seçilmez yerel yönetim ile uğraşmak gibi ucuz ve basit bir siyaset yöntemi izliyorlar ki, bundan önceki vekiller gibi yine yerel siyasetin içinde gömülüp kalacaklar. Oysa Aydın’ı ekonomik sıçrama sağlayacak Çıldır Hava alanı gibi projelerin hayata geçirilmesi konusunda çaba harcasalar belki de o çok istedikleri Sarı Binaya AKP’li bir başkan oturtmayı da başarabilirler. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 9 Bulutlu
Yarın: 18/12 Sağanak yağışlı