• 11 Ağustos 2017, Cuma

Bu gidiş nereye?

Neler oluyor, bir türlü anlam veremiyorum olup bitenleri. Havanın dengesi iyiden iyiye bozulmuş. Yazı mevsiminde miyiz, Sonbahar’da mıyız anlamak olanaksızlaşabiliyor. Bakıyorsunuz bugün otuz küsur derecelerde hava sıcaklığı varken, bir den sağanak başlıyor, ardından fırtına ne varsa yıkıp geçiyor.

Mevsimler artık şaşırmış durumda. Kış mevsiminde ilkbaharı, yaz mevsiminde sonbaharı yaşayabiliyoruz. Küresel ısınma diyorlar, ozon diyorlar, mevsimlerin dengesi bozuldu diyorlar. Aslında bilim adamları da tam olarak bir açıklık getirebildikleri söylenebilir mi o da tartışılır.

Bakıyorsunuz belediyenin birinde satın alma ve ikmal müdürü bir evrakı imzalamadığı, gayri yasal bir evrakı imzalayamayacağı için müdürlükten alınıp başka bir göreve veriliyor. Yine bir başka belediyede iki görevli aynı gerekçeler ile yani başkanın imzalanmasını istediği evrakları imzalamadıkları için görev yerleri değiştiriliyor, ya da görevden alınıyor.

Baktığınızda, dinlediğinizde herkes adaletten, dürüstlükten söz ediyor; ama kapalı kapılar ardında ne kadar yasal olmayan, adaletli olmayan, dürüst olmayan iş varsa yapıyorlar. Tencere dibin kara, seninki benden kara misali.

Nereye gidiyoruz?

Ne zaman, hangi arada biz bu hale geldi?

Dürüstlükten söz edip her türlü ahlaksızlığı yapmanın geçer akçe olduğu günlere nasıl geldik? Kim ve hangi şartlar bizi bu hale getirdi?

Anlamıyorum, anlam veremiyorum vesselam.

Bu gidiş nereye?

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
33 / 17 Bulutlu
Yarın: 36/17 Parçalı bulutlu