• 11 Kasım 2015, Çarşamba

Umuyorum

Vekillerimiz mazbatalarını aldılar. İki seçimdir Aydın Adliyesi’nde örnek oluşturabilecek görüntüler veriyorlar. 7 vekilimiz birden topluca fotoğraf veriyor ve Aydın için var olduklarını göstermeye çalışıyorlar.

Geçmiş dönemlerde olduğu gibi, her parti kendi vekilleri ile ayrı ayrı mazbatalarını almak yerine tüm milletvekilleri ve mensubu oldukları parti örgütleri Adliye’de yerini alıyor ve vekiller topluca mazbatalarını alıyor.

Bu görüntü beni iki seçimdir umutlandırıyor. Her ne kadar Aydın özelinde kavgalarını sürdürüyor görünseler de, Aydın’ın yararına olacak yatırımların takibinde hep birlikte hareket edebilecekleri izlenimini almak ve ona inanmak istiyorum.

İktidar ve muhalefet milletvekillerinin birlikte bir fotoğraf verebilmeleri ne kadar güzel bir şey. Bayramlarda bile yedisini birlikte göremediğimiz vekillerimizi, mazbata töreninde olsun birlikte görmek, objektiflere birlikte mazbataları ile birlikte poz verdiklerini görebilmek beni mutlu ediyor, sizin için de öyle değil mi?

Umuyorum 7 Haziran seçimlerinde ve 1 Kasım seçimlerinden sonra görmeye başladığımız bu fotoğrafı önümüzdeki dört yıllık süreçte, Aydın çevre yolunun bir an önce hayata geçirilmesi için yapılacak çalışmalarda da görebiliriz.

Umuyorum; Çıldır Havaalanı’nın hayata geçirilmesi için yapılacak çalışmalarda iktidarı ve muhalefeti ile birlikte 7 vekilimizin de birlikte hareket edebildiğini, bakandan talepte bulunduklarını, işin çabuklaştırılması için takipçi olduklarını görebiliriz.

Umuyorum; Aydın-Denizli otoyolunun ihale aşamasında, ihale sonrası yapım aşamasında da iktidar ile muhalefet milletvekillerinin hep birlikte yumruğu tek yere vurduklarını görebiliriz. Dün de ifade ettiğim gibi, artık bu dönem Aydın’ın dönemi olsun. Bunun için de iktidarı ve muhalefeti ile birlikte vekillerimizin Aydın’a yapılacak yatırımların takipçisi olması ve birlikte hareket etmesi gerek.

Umuyorum, bu kez vekillerimiz bunu başarabileceklerdir! 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
30 / 16 Sağanak yağışlı
Yarın: 30/16 Sağanak yağışlı