• 12 Nisan 2014, Cumartesi

Mal bıraktım, mülk bıraktın bölüşemedik…

Bir süredir Aydın’da bir mal bölüşüm kavgası sürüp gidiyor. Seçimlerden önce başlayan ve bugün de devam eden bir mal bölüşüm kavgası.

Kimin malını kimler paylaşamıyor?

Bütünşehir yasası ile birlikte işlevini yitiren ve seçimlerin ardından da kurumsal kimliğini kaybeden Özel İdare’nin malları bölüşülemiyor.

Kimler bölüşemiyor?

Belediye ile mal paylaşım komisyonu.

Bir türlü anlamak olası görünmüyor bu paylaşım kavgasını.

Yasa Bütünşehirleri Özel İdare’nin düne kadar yaptığı işleri yapma yetkisi veriyor ise niye bu paylaşım kavgası. Özel İdare’nin malları doğal olarak Büyükşehir’in olması gerekmez mi? Taşınır ve taşınmazları ile birlikte olması gereken budur. Eğer devlet birimlerinden bazılarının bina gereksinimi varsa o zaman eldeki binalardan onlara pay edilmez mi?

Aynı şekilde taşınır mallar da gereksinimi olan kurumlar arasında pay edilmesi gerekmez mi? Öncelikle Büyükşehir’in gereksinimleri göz önünde bulundurulup ondan sonra taşınır ve taşınmazlar pay edilmesi gerekmez mi?

Doğru olan bu görünüyor. Doğru olanı yapmak için de Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Sadece beyinlerin arkasındaki ard düşüncelerden arınmak ve Aydın’ın menfaatleri doğrultusunda hareket etmek gerekiyor.

Bütün mesele bal bölüşümündekiler beyinlerinin arkasındaki düşünceden kurtulmalarında. Eğer Aydın’a hizmet edilmesini istiyor ve Aydın ile Aydınlının menfaatlerini gözetliyor iseniz bunu yapmak zorundasınız diyor ve şu sözleri paylaşmak istiyorum.

Mal bıraktın, mülk bıraktın üşüştük

Kavga ile niza ile bölüştük

Üç-beş karış toprak için dövüştük

Mezarında hüzün ile yat baba

Evlatlarım etsinler diye rahat

Satmadın da geçindin kıt kanaat

Evladından sana olsun nasihat

O dünyada malın varsa sat baba 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.