• 12 Mayıs 2015, Salı

Merhaba

Bu sütunda sizlerle birlikte olmayalı uzun zaman oldu. Bu süreçte Aydın’da ve Türkiye’de değişik olaylar ve olgular gerçekleşti. Hepsiyle ilgili elbette söylenecek sözler, yazılacak yazılar vardı.

Artık bugünden itibaren yeniden sizlerle birlikteyiz. Yine düşündüklerimizi sizlerle paylaşacak, sizlerden gelenleri değerlendirmeye çalışacağız. Uzunca bir süre yazmaktan uzak kalmak bir bakıma iyi olduğu kadar, olumsuzlukları da var. Hem yazmayı özlüyorsunuz, biriktirdiklerinizi okurlar ile paylaşmak istiyorsunuz, hem de nereden başlayayım diye bir ikilem içerisinde kalıyor insan.

Yazmaya başladığımıza göre gerisi gelecektir. Yazmak denildiğinde, her işte olduğu gibi, başlamak en önemli bölümüdür. Sonrası kolay, giriş bölümünü atlattıktan sonra gelişme bölümü kendiliğinden gelir. Kelimeler peş peşe dökülür tuşlardan; siz farkına bile varmadan sonuç bölümüne gelmişsinizdir bile.

Sizlerden uzak kaldığım süreci tıpkı nadasa bırakılmış bir tarla olarak değerlendirin. Zira bu süreçte yenilenme ve dinlenme, biriktirme süreci olarak değerlendiriyorum. Tıpkı her gün kullandığımız bilgisayarların hard disklerinin formatlanması gibi bir süreçti bu sizlerden uzak kalış süreci.

Neyse, artık birlikteyiz. Yeniden sizlerle birlikte, özellikle Aydın ve Aydın’ın sorunları üzerine yazmaya devam edeceğiz. Tabi zaman zaman ülke sorunlarının içine daldığımız da olacaktır. Ama önceliğimiz Aydın olacaktır. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu