• 12 Mayıs 2017, Cuma

Başkanlara plaket verme modası

Yeni bir modanın öncülüğünü üstlenmiş gibi CHP Aydın örgütü. Belediye Başkanlarına plaket verme eyleminin öncülüğü gerçekleştiriyorlar. Neden plaket veriliyor o da belli değil. Plaket bir nedenle verilir. CHP’nin plaketlerinin veriliş nedeni ise muamma.

Adeta ‘körler sağırlar birbirini ağırlar’ cinsinden bir akım başlamış görünüyor. Önce Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na plaket verdi CHP Aydın örgütü. Ardından bugün de Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’a plaket verdiler.

Yapacak bir şey kalmadı, ardık belediye başkanlarına plaket vererek gündem oluşturmaya, ya da gündeme gelmeye çalışıyorlar. Oysa Aydın’ın il genelinde birçok sorunu bulunuyor ve bu sorunlar siyasiler tarafından rapor haline getirilerek ilgili makamlara çözümlenmesi amacıyla iletilmesi gerekiyor.

Yine dönelim plakete. Aydın örgütü, Büyükşehir Belediye Başkanına kapılarını herkese kapattığı ve dilediğine randevu verip dilediğini haftalarca beklettiği için plaket vermiş olsa gerek. Ne de olsa sosyal demokrat bir partinin halkla iç içe olması ve bu partinin belediye başkanının her daim halkını dinleyen bir başkan olması gerekmiyor(!)..

Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’a verilen plaket ise kendi yakınlarını özel kalem müdürü yapmış olması olsa gerek. Vatandaşı çocuğu KPSS sınavlarında ter dökerek devlet kademelerinde görev alabilmek için terlerken onun yakını, damadı hiç terlemeden kayınpeder kontenjanından İçişleri Bakanı oluru ile bir anda kendini devlet memuru olarak bulabilmesine vesile olduğu için plaket verilmiş olsa gerek.

Bu plaket işi giderek yaygınlaşacak gibi görünüyor. Önümüzdeki günlerde Çine, Koçarlı, Didim, Kuşadası, Söke, Karacasu, Bozdoğan Belediye başkanları da plaket alan başkanlar kervanına katılacak gibi görünüyor.

Hadi hayırlısı…

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
33 / 17 Bulutlu
Yarın: 36/17 Parçalı bulutlu