• 12 Ağustos 2016, Cuma

Atatürk Kent Meydanı

Yeni moda meydanların isimlerini değiştirmeye çalışmak. Var olan ismi kaldıracaksınız, onun yerine 15 Temmuz Demokrasi meydana diyeceksiniz.

15 Temmuz tarihe önemli bir gün olarak yazıldı. Bu gün önemlidir, hele demokrasiye halkın sahiplenmesi yönünden baktığınızda belki de Türkiye’de bir ilktir ve o anlamda da önemli bir gündür ve tarihi bir gündür.

15 Temmuz ismi; köprülere, kavşaklara, meydanlara verilmelidir. Hatta 15 Temmuz Demokrasi müzesi diye bir müze de açılmalıdır. Bu istemlerin altına hiç sorgusuz sualsiz imzamızı da atabiliriz. Ancak var olan birsi kaldırıp yerine 15 Temmuz Demokrasi isminin verilmesine ise olumlu baktığımız söylenemez.

Son günlerde Aydın’da da birileri çıkıp Atatürk Kent Meydanı’nın isminin değiştirilmesi yönünde taleplerde bulunuyor. En son olarak da AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın bu yönde bir talebi basına yansıdı. Oysa il başkanının bu anlamda net ifadeleri vardır. “Atatürk Kent Meydana ile ilgili bir tasarrufumuz olamaz” diye. Sayın vekil ya Aydın’da olup bitenlerden habersizdir, ya da il başkanının da üzerinde bir söylemde bulunmuştur.

Vekillerimizin seçildikleri ilden bihaber olduklarını biliyorduk da bu kadar olduğunu tahmin edemiyorduk. Kendi partisinin il başkanının sözlerinden bile habersiz bir vekil ve biz bu vekillerden Aydın’a hizmet bekliyoruz. Sayın Vekil’e tavsiyemiz mevcut Atatürk Kent Meydanı’nın ismini 15 Temmuz Demokrasi Meydanı olarak değiştirilmesi ile uğraşacağına biraz kendi il başkanının neler dediğine odaklansa daha iyi olur. Zira o zaman Aydın’ın gereksinimlerini de daha iyi kavrayabilir.

Atatürk Kent Meydanı’nın ismine gelince de, orası Atatürk Kent Meydana olarak kalmalıdır ve öyle de olmalıdır.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
33 / 17 Bulutlu
Yarın: 36/17 Parçalı bulutlu