• 12 Ekim 2017, Perşembe

Aydınsporluluğunu sorgulayamazsınız

‘Delikli demir çıktı mertlik bozuldu’ sözündeki gibi, sosyal medya çıktı önüne gelen önüne geleni eleştirir oldu. Herkes her şeyi biliyor, herkes her konuda fikir sahibi. Sosyal medyadaki bilgeleri baksanız neler yaparız neler. Ama orası sosyal medya, hayatı gerçeklerinden uzak bir mecra…

Gelelim işin özüne. Geçtiğimiz Pazar günü Aydın Adnan Menderes Stadyumu’nda oynanan Aydınspor 1923-Çorum Belediyespor maçını ilimizin yerel televizyon kanalı canlı olarak sporseverlere aktardı. Tabiki maç sırasında olmazsa olmaz maçın anlatımı vardı. Onu da yıllardır Aydınspor aşkı ile yanıp tutuşan, bu uğurda sağlığını ve düzenini kaybeden sevgili kardeşim Suat Deniz üstlenmişti. Maçı güzel de anlattı. Tam bir spor spikeri gibi idi ve eğer maçı veren kanalı görmeseniz ulusal kanallardan birinde maç naklen yayını yapılır izlenimi bile edinebilirdiniz.

Maçın ikinci yarısında konuk ekibin ikinci golünde spor spikeri edası ile golü anlatması sanırım bir grup tarafından hazmedilememiş olacak ki, sosyal medyada verip veriştiriyorlar. Yok efendim ‘Aydınspor’un armasını yere düşürmüş’.. Geçin bunları kardeşim. Aydınspor’un arması yere düşmüş ise bunun sorumlusu Suat Deniz olamaz. Hele Suat Deniz’in Aydınspor 1923’lülüğüne kimse laf söyleyemez.

Uydudan yayın yapan bir televizyon kanalında maç anlatırken matem havasında maç anlatılmaz. Hele futbolun meyvesinin gol olduğu düşünüldüğünde ise bu gol olduğunda spiker heyecansız bir biçimde o golü anlamaz. Siz çok bilmişler ve büyük Aydınspor 1923’lüler Fenerbahçe-Galatasaray, Galatasaray-Beşiktaş maçlarını anlatan spikerler golü anlatırken heyecansız ve matem havasında mı anlatıyorlar?

Kendinize gelin ve 1923’ü bu günlere düşürenlerin suçunu ve vebalini Suat Deniz’in omuzlarına yıkmaya çalışmayın. Sizler onun Aydınspor 1923’lülüğünü sorgulayamazsınız, sorgulayabilecek konumda da değilsiniz. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.