• 13 Şubat 2014, Perşembe

Seçmen unutmayacaktır

Seçimlere bir aydan biraz fazla bir zaman kala CHP’de yaşananlar bir hayli düşündürücü görülüyor. Son açıklanan belediye başkan adayları, daha önce isimleri açıklandığı halde son PM kararı ile adaylıktan alınan ve yerlerine yeni isimlerin atanması hepsi bir oyunun parçası gibi görünüyor.

Kimilerine göre, Aydın özelinde ikili bir oyunun parçası gibi görünüyor, özellikle Didim Belediye Başkan adayının değiştirilmiş olması tam anlamı ile ikili bir oyunun ürünü olarak ifade ediliyor.

Seçimlerin tarihine bakıldığında da sanırım böyle bir durum ile karşılaşılmamıştır. En azından aydın özelinde ben böyle bir durumun yaşandığını anımsamıyorum. Önce ‘Belediye başkan adayımız sensin’ denilip, sonra da ‘hayır seni adaylıktan alıyoruz, yerine şu ismi aday yapıyoruz’ denildiğini daha önce hiç gördüğümü anımsamıyorum.

Bunun sonucu olsa gerek ki, Didim CHP örgütünden bin kadar partili önceki gün Aydın’a (Efeler’e) gelerek kısa bir yürüyüş yaptılar ve ardından da İl Binası önünde bir basın açıklaması ile tepkilerini dile getirdiler.

Atılan sloganlar arasında ‘Didim’in çaresi Kamacı’ sloganı dikkat çekiciydi. Kamacı Didim örgütü tarafından seviliyor olmasının göstergesi. Elbet Didim, Kamacı olmadan da sorunlarına çözüm bulacaktır. Didim için olmazsa olmaz değildir Kamacı. Ancak ortada öyle bir durum var ki, benzetme yanlış olmasın, Kamacı kelimenin tam anlamı ile evlenmek vaadi ile kandırılmış bir kız gibi ortada bırakılmıştır.

Parti içinde oynanan oyunlar, ikili, üçlü, kaçlı oyun oynanıyor olursa olsun, bilinmeli ki, bu saatten sonra Didim’de CHP’nin işi hiç de iyi olmayacaktır. Kimlerin desteği alınmış olursa olsun, Didimli seçmen Kamacı’ya yapılan bu vefasızlığı unutmayacaktır. Kamacı’ya ‘adayımız sensin’ denilip üzerinden iki ay gibi bir süre geçtikten sonra ‘seni adaylıktan alıyoruz’ haksızlığının yapılmasını unutmayacaktır. Bugünden görünen odur ki, CHP elinde bulunan mevcut ilçe belediye başkanlıklarından birini daha sandığa gitmeden kaybetmiştir. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Sağanak yağışlı
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı