• 13 Mart 2014, Perşembe

Akça kavak yaprağı

İnsanlar vardır; inandıkları davalar uğruna yaşamlarını bile vermeye hazırdır. Hatta bu yolda yaşamlarını yitirenler olmuştur. İnandıkları davanın başarıya ulaşması için can verilmek gerekirse can vermişlerdir.

İnsanlar vardır; inandıklarının ne olduğunu kestirmek öyle kolay olmaz. Bir davaları var mıdır o da bilinmez. Bir akça kavak yaprağının rüzgarda savrulduğu gibi, oradan oraya savrulup dururlar yaşamları boyunca. Tuttukları hangi işin sonunu getirdikleri bilinmez. Bilinen tek bir olgu vardır; sıkıyı gördüklerinde saf değiştirdikleri.

Günümüzde de birinci paragrafta olduğu gibi, inandıkları dava uğruna ölümü bile göze alanlar vardır; ikinci paragrafta olduğu gibi; akça kavak yaprağı gibi rüzgarda savrulanlar var. Günümüzde öyle değişimler ve yozlaşmalar yaşanmış ki, ardık davası uğruna yaşamını bile yitirmeyi göze alanlar itibar görmez hale gelmiş. Varsa yoksa rüzgarın etkisi ile oradan oraya savrulup gidenler polüler ve en gözde makam ve mevkilerin başındalar.

Kimisi belediye başkanı, kimisi milletvekili, kimisi bakan, kimileri de genel başkan yardımcılığı unvanları ile aramızda salınmaya devam ediyorlar. Topluma bir dirhem faydaları olmadığı gibi, toplumun daha da yozlaşmasına çanak tutan zihniyetler bunlar.

Bu tip insanların aslında tek dertleri vardır. O da kendi bekaları. Kendilerinden başka kimseyi düşünmeyen insanlardır. Kendilerine inanmış olan yüzlerce, binlerce insanı bile yarı yolda bırakıp gidecek kadar bencil insanlardır. Kendilerine bahşedilen küçük bir unvan ve küçük bir masa sonucu bir partinin genel başkanlığını bırakıp gidebilecek kadar bencil insanlardır bunlar.

İnsan bazen düşünüyor. Bu tip adamların partileri iktidara gelse ülke ne olur diye.

Uyanın arkadaşlar. Davalarına ve yoldaşlarına ihanet edenleri aramızdan çekip çıkaralım. Uyanın ki, onların işgal ettikleri mevki ve makamları geri alıp gerçek inanmışlara, gerçek dava adamlarına mevki ve makamları teslim edelim. Uyanın ki, aydınlık yarınlara tam bağımsız bir Türkiye taşıyabililem.

Bu ülkeye akça kavak yapraklarından temizleme vakti gelmedi mi? 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.