• 13 Mart 2018, Salı

Efelere yakışır bir bina

Aydın’da ekonomiye yön verenlerin yeni hizmet binası önceki gün TOBB Başkanı’nın da katılımı ile gerçekleştirilen tören sonrasında hizmete açıldı.

Aydın milletvekillerinden Mehmet Erdem ve Mustafa Savaş’ın bizzat katıldığı, diğer vekillerin telgraf çekerek hayırlı olsun dileklerini sundukları açılışın en güzel yanlarından biri Aydın’da ekonomiye yön verenlerin büyük çoğunluğunun yanı sıra eski Aydın Valisi Erol Ayyıldız’ın da törene katılmış olması olsa gerek.

Aydın Ticaret Odası’nın hizmet binası artık gereksinime yanıt veremeyecek kadar yetersiz bir konuma gelmiş durumda idi. Servisler iç içe hizmet vermeye çalışıyor, bu da çoğu zaman hizmetin aksamasına neden olabiliyordu. Üyelerine daha rahat koşullarda hizmet sunabilmek ve daha hızlı bir hizmet sunma olanağına sahip olmak elbette AYTO’nun son yıllarda yaptığı en önemli icraatlardan biri olsa gerek.

Selçuklu Mimarisi ile inşa edilen AYTO’nun  yeni hizmet binası Aydın’ın doğudan girişinde muhteşem bir abide gibi konukları karşılıyor. Umarım üyelere hizmette de aynı muhteşemlikte hareket edilir ve AYTO üyelerinin sorunlarının çözümünde daha hızlı ve daha akılcı yollar uygulanabilir.

Açılış sırasında konuşmacıların hemen hepsinin altını çizdiği, bizim de gazete olarak başlıkta kullandığımız ‘Ekonominin Efeleri’ tanımlaması elbette Aydın’ı ve Aydın’ın ticaret erbabını en iyi tanımlayan bir ifade biçimi. İşte tam bu noktada gönül istiyor ki, AYTO’nun yeni hizmet binasında da Ekonominin Efeleri tanımlaması yer bulabilmiş olsun.

Bu söylem ile neyi kast ettiğimizi açalım isterseniz. Selçuklu Mimarisi ile yapılan yeni hizmet binasının dış cephesinde Selçuklu motiflerine benzer motiflerin yanı sıra bir EFE KABARTMASI’nın da olması iyi olmaz mıydı?

Kentin doğusundan Aydın’a giriş yapan konukların Ekonominin Efeleri’nin hizmet binası ile karşılanırken, aynı zamanda da Efesi ile karşılanmış ve Ekonominin Efeleri tanımlaması da bir anlam kazanmış olurdu.

Yine de emeği geçenlere, bu binanın yapılmasına katkı koyanlara ve açılışa bizzat tanıklık yapanlara teşekkür etmeden geçmemek gerek. Teşekkürler AYTO’ya yeni hizmet binasını kazandıranlara. Efelere ve ekonominin efelerine yakışır bir bina oldu.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
10 / 0 Açık
Yarın: 13/7 Aralıklı gökgürültülü yağış