• 13 Nisan 2016, Çarşamba

Aydın’da güzel şeyler oluyor

Ülke gündeminin ve siyasetin içimizi kararttığı, haberlerin izlenemeyecek kadar iç karartıcı olduğu günümüzde güzel şeylerin de var olduğunu görmek yaşama sevincini, yaşama isteğini yeniliyor insanda.

Her ne kadar yerel siyaset birbiri ile didişmekte, birbirinin açığını kollamakta olsa da, etkili ve yetkili birimler güzel işlere de imza atma konusunda siyasetin bu kavgacı ve hırçın rüzgarına kapılmadan bildikleri yolda ilerleme konusunda kararlılıklarını gösteriyorlar.

Bakın geçtiğimiz günlerde üç hafta süreli bir eğitim çalıştayı gerçekleştirildi. Aydın için oldukça önemli bir çalıştaydı. Zira Aydın ve Aydınlı için söylenen ve yaygın kanı olan ‘İki Aydınlı bir araya gelip birlikte iş yapamaz’ anlayışının tam tersine dört kuruluş bir araya gelerek bu çalıştayı gerçekleştirdi.

Başta Adnan Menderes Üniversitesi olmak üzere Basın İlan Kurumu Aydın İl Müdürlüğü, Aydın Gazeteciler Cemiyeti ve Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti bir araya gelerek böyle bir çalıştay gerçekleştirdiler ve çalıştay sonunda da iki günlük ‘Gazetecilik konferansları’ ve eğitim çalıştayına katılanların aldıkları eğitimler sonucu sayfa tasarımı, haber ve fotoğraf dallarında gerçekleştirilen yarışma sonucu birincilerin ödüllendirilmesi Aydın için oldukça önemli bir çalışma ve etkinlikti. Bu çalıştayın gerçekleşmesinde emeği geçenlerin tümüne birden bir teşekkür gerekiyor. Teşekkürler Adnan Menderes Üniversitesi, teşekkürler Basın İlan Kurumu Aydın İl Müdürlüğü. Elbette en büyük teşekkürü de iki basın kuruluşuna sunmak isterim. Aydın Gazeteciler Cemiyeti ve Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanlarına da çok çok teşekkürler. Böylesi bir çalışmanın Aydın’da gerçekleştirilmesi noktasında koyduğunuz katkılar için.

Bu tür çalışmalar daha bir sık yapılmalı. Aydın Basını’nın bilgi ve deneyimlerini arttırma noktasında yapılacak her çalışma geleceğe, Aydın’ın geleceğine yapılan önemli yatırımlar olacaktır. Basının bilgi ve deneyimleri arttıkça, daha güçlü, daha gür bir ses ile haykırmaya, toplumu aydınlatmaya başlayacaktır.

Başta da söylediğim gibi; Aydın’da güzel şeyler oluyor. Bu güzelliklerin artarak devam etmesi dileğiyle.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
30 / 16 Sağanak yağışlı
Yarın: 30/16 Sağanak yağışlı