• 13 Temmuz 2013, Cumartesi

Polemikle değil, projelerle...

Yerel seçimler yaklaştıkça siyaset ısınıyor ama ortada elle tutulur bir durum da yok. Önceki yazımda da ifade ettiğim gibi siyasetçiler kayıkçı kavgasına tutuşmuş onunla uğraşıyorlar.
Aydın’ın yerel seçimlerden önce önceliklerinin belirlenmesi konusunda çalışma yapılması gerekiyor. Siyasetçiler bu yönde çalışma yapıp bu öncelikler konusunda siyaset üretmeleri gerekiyor. Ama onlar oturmuşlar sen bunu dedin, sen şunu dedin kavgasındalar.
Her gün bir belge ortaya çıkıyor. Herkes kendi açısından, kendi baktığı pencereden bir belge ortaya koyup haklılığını kanıtlamaya çalışıyor. Oysa toplum bunların ne kadarı ile ilgili onun değerlendirmesini yapan bile yok.
Önümüzdeki yıl mart ayı sonunda bir seçim yapılacak. Aydın ilk kez büyükşehir belediyesi için oy kullanacak. İlk kez Aydın Belediye Başkanlığı için değil, Aydın Büyükşehir Belediye başkanlığı için siyasetçiler kapı kapı dolaşacak. Kahvehanelerde konuşmalar yapacaklar. Belki de bu seçimde Büyükşehir Belediye Başkan adayları ilçelerde mitingler düzenleyip kendilerini anlatmaya çalışacak.
Peki ne söyleyecekler?
Aydın’ın hangi sorununu hangi yöntemle çözüme kavuşturacaklarını söyleyecekler?
Şimdiden adaylığı kesin gözüken Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Aydın ili genelinde sorunların neler olduğunun ne kadarının farkında?
Nazilli halkının sorunları konusunda önceden, bugünden fikir sahibi mi?
Bozdoğan’ın, Buharkent’in ya da Didim’in, Kuşadası’nın nelere ihtiyacı var farkında mı?
Çerçioğlu’nun karşısına aday olacaklar neyin ne kadar farkındalar?
İktidar partisi Aydın Belediye Başkanı ile polemik yarışına girerken Aydın ilinin gereksinimlerinin farkında mı?
Siyaset yapanlar artık birbirleri ile kavga etmek, küçük şeyler üzerinden tartışmalar yaratmak, polemiklere girmek yerine halka projelerini anlatmaya başlamalılar. Kavga ve gürültü ile seçim yarışı yerine projelerle seçim yarışı içerisine girmeliler. Aydınlı siyasetçiler bunu yapabildiği oranda Aydın bugünkü durumdan daha ileri gidecektir. Daha çağdaş, daha yaşanır bir kent olacaktır.
Bugünkü anlayışla devam edildiği taktirde gelecekte seçimlerde de Aydın’ın Denizli ya da Manisa gibi sorunlarını çözemediğini konuşmaya devam ederiz. (S. AYDIN SARI/HEDEF AJANS)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Aralıklı gökgürültülü yağış
Yarın: 11/2 Az bulutlu