• 13 Ekim 2014, Pazartesi

Golü kim atacak?

İki haftalık üst üste alınan galibiyetler ile üst sıralara doğru tırmanışa geçen Aydınspor 1923’te Tokatspor karşısında elde edilen beraberlik siyah-beyazlı hızını keserken hedeflediği seri yakalamayı da sekteye uğrattı.

Cumartesi günü maça giderken istekli, heyecanlı ve umutlu gittim. Maça gelen bir grup taraftar gibi ben de Siyah-Beyazlıların bu maçtan üç puan çıkaracağını umut ediyordum. İki haftalık üst üste elde edilen galibiyet ile takımın öz güven kazandığını ve galibiyet için savaşacağını düşünüyordum.

Maçın başlama düdüğü ile birlikte umutların her geçen saniye, her dakika eriyip gitti, hatta bir ara maçı kaybetme korkusunun bile benliğimi sardığını hissettim. Takım kendi evinde oynuyordu, ama ortaya koyduğu futbola bakarsanız deplasman takımı gibi kendi yarı sahasında top dolaştırıyor, al gülüm, ver gülümler ile zaman öldürüyordu.

Zaman zaman yapılan tek toplar ile rakip kale sahası çevresine inildiğinde ise yine yan toplarla pozisyon üretmekten uzak vıdı vıdı yapılınca da rakip topun sahibi oluyor ve kontra toplarla siyah-beyazlı kaleyi zorlamaya çalışıyordu.

Yine bulunan gol pozisyonlarında kimin golü atacağını da anlayabilmiş değilim. Sözde bir santrafor var sahada. Tek forvetli sistemde iki stoper arasında sıkışıp kaldığından mı, yoksa elinden gelenin hepsi o olduğundan mı nedir, bir türlü topla buluşamıyor, buluşmaya yakın pozisyonlarda ise kendisini yerde görüyorduk. Durum böyle olunca da ister istemez insanın aklına bu takımda golü kim atacak sorusu takılıyor. On beş gün önce iki gol birden atan Uğur da savunmadan çıktığı anlarda pozisyon bulamayınca gol de hayal oldu. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
37 / 18 Çok bulutlu
Yarın: 36/18 Az bulutlu