• 14 Şubat 2018, Çarşamba

Metal Yorgunluğuna Ne Oldu!

AKP’de gündemin bir süre yoğun bir şekilde meşkul eden meşhur söylem ‘Metal Yorgunluğu’ cümlesi idi. Hemen her gün bu söylemi duyuyor, bu söyleme dayanılarak ilçe başkanları, il başkanları, belediye başkanları görevden ya alınıyor, ya da kendi istekleri ile görevi bırakıyorlardı.

İşte Metal Yorgunluğu söyleminin revaçta olduğu günlerde AKP il Başkanı Ömer Özmen de kongrelerde yeniden aday olmayacağını açıklayarak bayrağı yeni arkadaşlarına devretmek için İl Başkanlığı’ndan ayrılmıştı. Takvim yaprakları Özmen’in bu açıklamayı yaptığı gün 15 Ağustos 2017’yi gösteriyordu.

Günler, haftalar, aylarca Aydın’da AKP’nin yeni il başkanının kim olacağı konusunda çeşitli kulis haberleri yayıldı. Hemen her gün bir ismin İl Başkanlığı’na daha yakın olduğu atandığı gibi haberler internet sitelerinde yerini aldı. Bundan üç ay önce bir isim İl Başkanı olarak atandı Aydın AKP’de. Eski Milletvekili Ahmet Ertürk.

Deneyimli siyasetçinin AKP’yi Aydın’da beklenen ivmeyi kazandıracağı düşünülüyor, AKP’nin huzura ereceği düşünülüyordu ki, doksan günlük sürecin sonunda Ertürk sağlık nedenleri ile görevi bıraktığını açıkladı. AKP’de yeniden Ağustos 2017’ye dönüldü. Yine isimler kulislerde kulaktan kulağa fısıldandı. O geliyor, bu gidiyor derken gerçekten 15 Ağustos 2017’ye dönüldü. Zira metal yorgunluğu nedeni ile görevinden ayrılan Ömer Özmen AKP İl Başkanı olarak atandı.

Ne yorgunlukmuş ki, altı yedi ay gibi kısa bir sürede yorgunluk falan kalmadı. Metal yorgunluğu nedeni ile istifa eden, ya da istifa etmesi telkin edilen bir isim, altı yedi ay sonra yeniden göreve getirildi. Bu da gösteriyor ki, Aydın’da AKP bitme noktasına gelmiştir. AKP Aydın’da metal yorgunluğu gerekçe gösterilerek görevden ayrılması telkin edilen ismi yedi ay sonra İl Başkanı olarak atıyor ise, AKP Aydın’da bitmiştir.

Konuştukları zaman mangalda kül bırakmayanlar, sarı binaya AKP Bayrağını dikecekleri iddialarını haykıranlar, dönüp önce kendi partinizde kendi partilinize güvenerek ilçe ve il başkanlarını partililerin özgür iradeleri ile seçmelerine olanak verin. O zaman bu tür durumlarla da karşı karşıya kalmazsınız. Teşkilat kendi içinde en doğru ismi ilçe başkanı da seçer, il başkanı da…

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu