• 14 Nisan 2014, Pazartesi

Efe başladı bitiremedi

Her zaman zorlu geçmiştir Aydın’daki Göztepe maçları. Göztepe ile Aydınspor arasında yılların getirdiği bir rekabet vardır. Aynı rekabet taraftarlar arasında da yaşanır. Bu rekabet Aydınspor 1923 ile de devam ediyor ve Göztepe maçları gergin ve adrenali yüksek maçlardandır.

Pazar günkü son randevu da aynı gerginlikte ve aynı yüksek adrenalin ile geçti. Konuk ekibin taraftarları Aydın’a gelmemiş olmasına karşın sahadaki futbolcuların da seyirciyi tahrik etmesi ile ortamın gerilmesine yetti.

Maça gelince. Maçın başlarında konuk ekip bir hayli etkili başladı maça. Siyah-beyazlıları orta alanda durdurup kazanılan toplarla pozisyon bulmaya çalıştılar. Bunda da ilk on dakika etkili oldular. Ama ilk on dakika sonrasında Aydınspor 1923’ün üst üste atakları ve pozisyonları geldi. Ancak son vuruşları iyi yapamayınca da golü bulamadı Aydınspor 1923.

İlk yarısı başladığı gibi golsüz tamamlanan maçın ikinci yarısında maça üstün başlayan taraf Aydınspor 1923 oldu. Bunun sonucunda da 56. Dakikada kazanılan penaltı vuruşundan Murat takımı öne geçiren görü kaydetti. Golden sonraki dakikalarda da iyi bir oyun sergileyen siyah-beyazlılar 65. Dakikada uzaklaştırılamayan topta Ahmet Kesim’in tehlikeyi uzaklaştırırken kolunu da kullanması sonucu hakem bir kez daha beyaz noktayı gösterdi ve Cihan beraberlik golünü kaydetti.

Penaltı pozisyonunda önceden sarı kartı bulunan Ahmet Kesim’in kırmızı kart ile oyun dışı kalması siyah-beyazlıların adeta gardını düşürdü. Beraberlik golünden sonra takım halinde geriye çekilince de konuk ekip istediği gibi atak organizasyonu yaptı ve üst üste pozisyonlar buldu. Bunlardan biri de doksanıncı dakikada gelişti ve serbest atıştan gelen topta boş kalan Hasan müsait durumda kafayı vurdu ve Göztepe’ye üç puanı getiren golü kaydetti. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.