• 14 Ağustos 2017, Pazartesi

Kendinize gelin

Bir süredir sosyal medyada süre giden bir söylem var; hemen hemen hepimiz bir kez olsun görmüş ve okumuşuzdur.

‘Aydın’ın takımı Aydınspor 1923’

Bu söylem nereden çıktı, nasıl çıktı, onu da bilmeyeniniz yoktur. Çıkış noktası Aydınspor’un 2 milyon lira borç yüzünden amatörün derinliklerine itilmesine sessiz kalıp sonra da Aydınspor ifadesinin sonuna 1923 rakamını ekleyerek kurulan yeni takımın bir zümrenin takımı olarak algılanmasından kaynaklandığı söylenebilir.

Aydınspor 1923’ün adeta tam bir vesayet takımı görüntüsü verilmesi ve tek kişinin sözünün geçerli olduğu bir takım görüntüsünün kamuoyu tarafından görülmesi sonucudur “Aydın’ın takımı Aydınspor 1923” söylemi ortaya atılmıştır. Hatta biraz daha ileri gidilip, “Aydınspor 1923 Aydın’ın ve Aydınlının takımı olmalı” söylemleri bile sosyal medyada yer bulmuş, hatta basın toplantılarında dile getirilmiştir.

Peki haksızlar mı bu söylemi dile getiren ve sosyal medyada dillendirenler?

Bugün yaşananlara bakılırsa hiç de haksız sayılmazlar. Aydınspor 1923 tüm Aydın’ın takımı olmaktan çok uzak hareketler yapıyor. Gecesini gündüzünü katan, her antrenmanını takip eden, her toplantısına katılan Aydınlı basın mensupları yok sayılıp, tek bir basın kuruluşu yeni teknik direktörün sözleşme imzalama törenine çağrılıyor olması bile başlı başına “Aydınspor 1923’ün tüm Aydın’ın takımı” olmadığının göstergesi değil de nedir?

Sizi yıllardır takip eden, iyi ve kötü gününüzde hep yanınızda olan gazetecileri bile dışlayıp, sadece bir medya kuruluşunu imza törenine çağırıyorsanız, siz takımı Aydınlının ve Aydın’ın takımı mı yaptınız yani?

Kendinize gelin beyler. Bugün işkâl ettiğiniz o koltuklar bir gün altınızdan alındığında bugün dışladığınız gazetecilere derdinizi anlatmak için koşuşturacaksınız.

Kendinize gelin! Sizler o koltukları terk edip kendi küçük dünyalarınıza döndüğünüzde, o bugün yok saydığınız, dışladığınız gazeteciler hala Aydınspor 1923’ün haberlerini yapıyor ve onunla sevinip, onunla üzülüyor olacaklar.

Yok eğer bu takım bizim ve bizim istediğimiz gazetecilerin takımı diyorsanız, ki bugünkü tavrınız ile öyle diyorsunuz, Aydın halkından 90 liralık bağış toplamaya da kalkmayın ve kendi göbeğinizi kentiniz kesin. Halkın parasını toplayıp kendi küçük egolarınızı tatmin etmek gibi uğraş içinde olmaktan da vaz geçin. Kendinize gelin Aydınspor 1923 yöneticileri. Kendinize gelin…

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu