• 14 Aralık 2013, Cumartesi

Aydın için Savaş

Günlerdir siyaset çevrelerinde konuşuluyor. Aydın’ın Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim olacak diye. Nihayet beklenen gün dün geldi ve Başbakan, AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan İzmir programında beklentilere yanıt verdi.

‘Aydın için Savaş’ dedi.

Günlerce, haftalarca, hatta aylarca konuşuldu AK Parti’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olacağı. Hatta öyle anlar oldu ki, eski bir bakanın aday gösterileceği ifade edildi. Kimi zaman da şu anda kabinede olan isimlerden bir bakanın Aydın Büyükşehir adayı olacağı söylendi. Ama bilinen bir gerçek vardı ki, tek doğru vardı, o da Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan gerçeği biliyor, diğerleri hep siyasi kulislerden öte bir anlam ifade etmiyordu.

Son zamanlarda, Aydın Milletvekili Mehmet Erdem’in mevcut belediye başkanına karşı olan eleştirileri ve yüklenişlerini göz önünde bulunduran siyasi çevreler Aydın adayının Erdem olacağı üzerinde duruyordu. Erdem’in isminin bir adım daha önde olduğunu söyleyenler de vardı. Benim kanım da bu yönde idi. Ancak Erdoğan’in İzmir programından bir gün gönce işler değişti. Hele Mustafa Savaş’ın da davet edilmesi, ibrenin artık Savaş’a döndüğünü kanıtlar nitelikte idi.

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, İzmir programında birçok ilin yanı sıra Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayını da açıkladı. İzmir’e Aydın için Mustafa Savaş ismini kamuoyuna duyurdu.

İlk günden bugüne dek Aydın’da yerel seçimleri kazanmayı hedefleyen Erdoğan’ın adayının soyadı bir anlam ifade ediyor. Aydın Büyükşehir belediye başkanının AK Partili olmasını arzu eden Başbakan, partisinin adayını Mustafa Savaş olarak ilan etmesi ile birlikte tabanına da adeta ‘Aydın için Savaş’ mesajını da vermiş oluyor.

Artık Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayları üç aşağı beş yukarı tamam. Seçimi kazanması muhtemel partiler düzleminden baktığımızda adaylar tamam. CHP bir yıl önce açıkladı, Özlem Çerçioğlu. MHP bir ay önce Milletvekili Ali Uzunırmak’ın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunu kamuoyunu duyurdu. Dün de iktidar partisi, AK Parti adayını açıkladı.

Yerel seçim yarışı şimdi başlıyor. Aydın Büyükşehir Başkanlığı için asıl Savaş şimdi başlıyor. Aydın Büyükşehir’in ilk başkanlığı için seçim şimdi başlıyor.

Tüm partilere ve adaylara kolay gelsin. Dilerim seçim yarışı seviyeli bir platforma devam eder.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu