• 15 Mayıs 2015, Cuma

Büyükşehirliyiz

Büyükşehir olalı bir yılı geçti. Geçen süreçte baktığımızda büyükşehir olmanın ne gibi olumlu yanları oldu, diye; ortada gözle görünen bir olumluluğu gördüğümü söyleyebileceğimi sanmıyorum.

Büyükşehir olmadan öncede ifade ettiğim gibi, sadece adımız büyükşehir olarak değişti. Üstüne üstlük merkez ilçenin adını da Efeler yaptılar ve bir kaymakam, gerekli ilçe birimleri oluşturuldu hepsi o kadar.

Bir de, elbette olması gerekendi, Büyükşehir Belediye Başkanı seçtik. 17 ilçenin yönetimini de Büyükşehir Belediye Başkanı’na bağladık. Alsana büyükşehir. Görünen bu.

Belediye yapısı içerisinde birkaç belediye başkan yardımcısı, birkaç birim müdürü kadroları ile işler yürütülürken şimdi bir genel sekreterimiz var, yüzünü bilen ve gören var mı bilmiyorum, daire başkanları, şube müdürleri, onların alt kadameleri derken onlarca kadro ihdas edildi ve belediyecilik yapılmaya çalışılıyor.

Bir yılda büyükşehir ne yaptı diye soranlar, sorunlarının karşılığını nasıl alıyorlar bilmiyorum, bildiğim bir şey varsa, yine dün olduğu gibi billboardlarda bol bol gördüğümüz afişler. Park bahçelerin sürekli çiçek söküp çiçek dikmeleri, arada bir ilçe belediyeleri ile olan sürtüşmeler bir yıldan geriye kalanlar gibi görünüyor.

Büyükşehir olduktan sonra yollarımız daha bir kötü gibi. Şehir içi cadde ve sokaklar nerede ise köylerin yollarından daha kötü duruma gelmiş. Bunlarla ilgili bir çalışma yok. Bir de yeni yapılanmadan mıdır, yoksa kolayına geldiğinden midir bilinmez, bir yolun kötülüğünü söylediğinizde orası bizim sorumluluk alanımızda değil diye bir yanıt alıyorsunuz.

Sorumluluk alanları kesin ve net bir biçimde belirlenmiş olan cadde, bulvarlarda da durum farklı görünmüyor. Yollar patates tarlası gibi. Sanki toprak köy yolunda ilerliyor gibisiniz.

Tüm her şey bir yana artık büyükşehiriz. Aydın ili sınırları içerisinde yaşayan bizler de birer büyükşehirliyiz. Öyle değil mi? 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
33 / 17 Bulutlu
Yarın: 36/17 Parçalı bulutlu