• 15 Eylül 2017, Cuma

Avcı Hikayeleri

Bu güne dek hepimiz en az bir kez avcı hikayeleri dinlemişizdir. Avcı hikayesi dediğinde atması bol, abartması abartma hikayelerdir. On kaz olur yüz kaz, bir ördek olur bin ördek, böylesi hikayelerdir. Hoş sohbetlerin de vazgeçilmezlerindendir de.

TAM ÜÇ KEÇ NEFESİNİ ENSEMDE HİSSETTİM

İşte böyle hikayelerinde birinde av dönüşü köy kahvesinde başından geçenleri etrafındakilere anlatan avcı başlamış anlatmaya:

“Ormanın içerisinde elimde çiftem ilerlerken birden karşıma kocaman bir ayı çıkmaz mı? Çifteyi doğrultacak vakit yok, ayı ile burun burunayız!

Silahı bir kenara attığım gibi başladım kaçmaya. Ben kaçıyorum, ayı kovalıyor, ben kaçıyorum ayı kovalıyor, derken bir ara ayının nefesini ensemde hissettim. Tam herşey birti ayı beni yakaladığı dediğim anda ayının ayağı kayıp yere düşmez mi? Fırsat bu fırsat diyerek arayı açmaya başladım.

Kaygan orman zemininde toparlanıp ayağa kalkan ayı tekrar peşime düştü. Ayı benden hızlı koşuyor ve tekrar ayının sıcak nefesimde ensemde hissettim. Pençesini uzatsa omuzumdan yakalayacak. Allahtan tam o sırada yine ayının ayağı kaydı, yere düştü.

Talih bana gülüyor! Hızımı arttırabildiğim kadar arttırdım, yeniden arayı beş yüz metre kadar açtım. Allah sizi inandırsın arkadaşlar, ayı yine bana yetişti. Yine nefesi ensemde... Şansa bakın... Ayının ayağı tekrar kaydı ve yere düştü

Avcının anlattıklarını dinleyenlerden biri dayanamamış:

-Sen de çok yürekliymişsin kardeşim! Hayvan bana üç defa nefesi enseme gelecek kadar sokulsa, çok ayıptır söylemesi, ben korkumdan altıma ederim.

Avcı dönüp ters ters sözünü kesene bakmış:

-Lafı karıştırma yahu! Ayı üç kez neyin üstüne bastı da ayağı kayıp yere düştü?”

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 8 Sağanak yağışlı
Yarın: 16/12 Sağanak yağışlı