• 16 Mayıs 2015, Cumartesi

Bitsin artık bu çile

Aydın büyükşehir oldu ya, artık bu sorunu da çözmesi gerek diye düşünüyorum. Öyle umuyorum ki, sizler de aynı düşüncedesiniz.

Aydın, merkez nüfusu 40-50 binlerde olduğu dönemlerde evet, İstasyon Meydanı çeşitli etkinliklerin yapılabilmesi adına ideal bir durumda idi. Ama gelin görün ki, bugün artık bu meydanın bu tür miting ya da etkinlikler için yeterince uygun olduğunu söylemek olası görünmüyor.

Önceki gün Aydın’a Başbakan geldi. Bir gün önceden, gece yarısından itibaren İstasyon Meydanı’nda çalışmalar başladı. Trafik kesildi, park halindeki araçlar gece yarısı da olsa yerlerinden kaydırıldı.

Ertesi gün saat 16.00 olarak duyurulan Başbakan’ın mitingi için yollar abluka altına alındı. Başbakan’ın geçeceği güzergâhlardaki tüm park halindeki araçlar kaldırıldı. Yüzlerce polis bunun için görev aldı. Vatandaş kent meydanındaki bankalara gidebilmek için, borcunu yatırabilmek, taksitini ödeyebilmek için meydanın etrafından dolaşmak zorunda kaldı.

Neden? Başbakan Aydın’a gelecek ve İstasyon Meydanı’nda miting yapacak diye.

Önümüzdeki günlerde CHP lideri de Aydın’a gelecek ve aynı işkenceyi Aydınlı bir kez daha yaşayacak. Belki Başbakan’da olduğu kadar yoğun güvenlik önlemi olmayacak, ama İstasyon Meydanı yine kapanacak.

Artık bu işkence bitmeli. Aydın 200 binin üzerinde bir nüfusa sahip Efeler ilçesinde yeni bir miting ve etkinlik alanı belirlemek zorunda. Vatandaşı sıkıntıya sokmayacak, alınacak güvenlik önlemleri açısından da daha rasyonel olabilen bir alan.

İşkence sözcüğü aklıma eski bir şarkının sözlerini aklıma getirdi. Yetkili ve etkili makamdakilere o sözleri ithaf ediyorum.

“Bitsin artık bu çile

Çekemem bile bile

Bitsin artık bu çile

Çekemem bile bile” 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
33 / 17 Bulutlu
Yarın: 36/17 Parçalı bulutlu