• 16 Aralık 2013, Pazartesi

Oyun güzel, skor kötü

Hafta için gerçekleştirilen operasyon ile bazı oyuncularını gönderip gençlere yönelen Aydınspor 1923 kendi evinde oynadığı Gaziosmanpaşaspor karşısında ortaya koyduğu futbol ile taraftarların beğenisini toplamasına karşın doksan dakika sonunda elde edilen sonuç ise mutlu etmedi.

Oyuna alan daraltıp rakibi kendi sahasında baskı uygulayarak başlayan AYdınspor 1923 yakaladığı fırsatları değerlendiremezken, 15. Dakikada rakibin orta alandan derinlemesine pasında kalesinde golü gördü. Golden sonra oyun disiplinini koruyan siyah-beyazlılar, yine alan daraltmaya ve rakip sahada pres yapmaya devam etti. Bunun sonucu iki üç pozisyon buldu. Bunlardan birinde 24. Dakikada Samet’in plase vuruşu ile top ağlarla buluştu ve durum eşitlendi.

Aydınspor 1923 golden sonra ilk yarıda pres yapmaya ve rakibi hataya zorlamaya devam etti. Bunda da başarılı oldu. Bir çok gol pozisyonu buldu, ancak son vuruşlarda ya da final paslarında istenileni yapamayınca gol bulamadı.

İkinci yarıda ise konuk ekip daha kontrollü görüntü çizdi. Bunda Aydınspor 1923’lü futbolcuların ilk yarıdaki prese dayalı oyunlarını tam olarak uygulayamamış olmalarının da etkisi vardı. Buna rağmen siyah-beyazlılar ikinci yarıda da Mehmet Gürkan, Samet, Seçkin ve Umut ile pozisyon buldu ama gol gelmedi.

Aydınspor bir maçını daha bir puanla kapatırken, ortaya koyduğu oyun ile gelecek için Umut verirken, skor anlamında istenileni elde edemedi. Tek kelime ile oyun güzeldi ama skor mutlu etmedi.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.