• 17 Şubat 2014, Pazartesi

Sanki oyunu katletmeye gönderilmiş

Hatay deplasmanından bir puanla döndükten sonra kendi evinde oynayacağı maçın öneminin bir kat daha artığı Malatya önünde siyah-beyazlılar etkili bir futbol oynamalarına karşın maçın hakemini geçemediler.

Maç başından itibaren çaldığı düdükler ile Aydın’a art niyetli olarak geldiği izlenimi veren maçın hakemi yoktan var ettiği iki penaltı ile rakip için elinden geleni yaptı. Hakemin kötü yönetimine rağmen futbolunu oynayan siyah-beyazlılar uzun süre önde götürdükleri maçtan, uydurma bir penaltı ile sahadan bir puanla ayrılmak zorunda kaldı.

Bu maç için söylenecek başka bir söz yok. Aydınspor 1923 maça hızlı başladı ve rakibini kendi sahasında basarak topu kazanmaya ve kazandığı toplarla da gol aramaya çalıştı. Bunda da oldukça etkili olan siyah-beyazlılar yakaladıkları dört-beş gol pozisyonunda sadece birini değerlendirebildiler. Bunun da en önemli nedenlerinin başında zeminin adeta stablize yol gibi olması idi. Futbolcuların paslarında top çim üzerinde yuvarlanarak gitmek yerine adeta seke seke ilerliyordu. Bu da gol pozisyonlarında olumsuz bir etki yarattı.

Aydınspor 1923’ün kendi evinde rakiplerini dize getirebilmesinin öncelikli olmazsa olmazı Adnan Menderes stadının zemininin ivedilikle düzeltilmesi gerek. Haftada bir maç oynanan bu zemin nasıl bu hale geliyor onu anlamak da mümkün değil. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.