• 17 Nisan 2014, Perşembe

Neler oluyor bize?

Son günlerde ülkenin dört bir yanında değişik cinayet haberleri geliyor. Aynı şekilde intihar olaylarında da bir sıklık görüldüğü de söylenebilir. Aydın’da son birkaç ay içerisinde üç dört intihar olay gerçekleşti.

Neler oluyor bize?

İnsanlığımızı mı yitiriyoruz?

Kendimizi mi kaybettik?

Yaratılan gerginlik ortamına daha fazla dayanamıyor kurtuluş mu arıyoruz?

Bilemiyorum. Bize bir şeyler oluyor. Giderek hayvani duygularımız, canavarca duygularımız baskın bir konuma gelmeye başladı. Çocuklar kaçırılıp öldürülüyor. Kadınlar öldürülüyor. İnsanlar intihar ediyor.

Bunların bir açıklaması olmalı. Bunlar ile ilgili sosyologlar ve psikologlar ayrıntılı bir inceleme yapmalı. Ne oluyor bu topluma. Toplum niye bu kadar acımasızlaşmaya başlıyor. İnsanlar niye bu kadar insanlıktan çıkmaya başlıyor, araştırılıp saptanan sorunları ortadan kaldırmanın yolları bakılmalı.

Şimdi toplum dedim ya, hemen birileri çıkıp toplum sözcüğüne takıp verip veriştirecekler. Birkaç kendini bilmez densizin yaptıklarını topluma mal edemezsin diye. Evet doğru da söyleyecekler. Ancak bu birkaç densiz dediğimiz kişiler bu toplumun içinden çıkıyorlar. Bu toplumun birey bireyiler.

Bir başka nokta da, insanların üzerinde bir gerginlik almış başını gitmekte. Birine en küçük bir şey söylediğinizde hemen bir alev topu gibi parlıyor. Sinirler gergin. Toplum gergin.

Sonuç; ne oluyor bize? 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.