• 17 Mayıs 2017, Çarşamba

Yeniden yapılanma gerekli

Sosyal demokratların artık yeni bir yapılanmaya ve değişen dünya düzeninde ideolojik duruşları ile fark yaratmaya gereksinimleri var. Öyle şu veya bu partiyi taklit ederek, onun yaptıklarını yapmaya çalışarak ve hiçbir şekilde ideolojik omurgası bulunmayanları partiye kazandırarak bir yere varamayacaklarının bilincine varmalılar.

Dünya yeni düzende yeniden dinsel ve mezhepsel çatışmaların içine itilirken, etnik milliyetçilik yeniden hortlatılmaya ve böl parçala yönet anlayışı ile devletleri bölüp parçalamaya yönelik çalışmalar yapılırken sosyal demokratların yeni bir yapılanma içine girmeleri ve günü kurtaracak politikalar değil, geleceği kurtaracak politikalar üretmeye gereksinimleri ve de zorunlulukları var.

Sosyal politikalar üreten, ideolojik omurgasına bağlı ve köklerine sahip, her şeyden önemlisi Atatürk’ün altı ilkesine bağlı ve bu ilkeler doğrultusunda evrensel siyaset üretip bunu savunabilen bir yapıya sahip olması gerek.

Bugün yapıldığı gibi ikide bir genel başkanlık yarışı içerisine girerek enerjisini kendi iç kavgasında harcayıp halk yararına politikalar üretme yolunda güçsüz düşen bir parti olmamalı. Yine bugün olduğu gibi genel başkanın tek hükmedici değil, örgütün ve partililerin hakim güç olduğu bir yapının geliştirilmesi gerekiyor.

Artık örgüte ve partiliye rağmen politikalar üretmek değil, örgüt ve partililerle birlikte politikalar üreten bir parti yapısının yaşama geçirilmesi gerekiyor. İşte bunun için de yeniden yapılanma şart!

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Sağanak yağışlı
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı