• 17 Haziran 2013, Pazartesi

Kaygı giderek artıyor


Taksim direniyor; Türkiye direniyor.

Son yirmi gündür Türkiye’nin gündeminde direnişçiler ve polis arasında yaşananlar var. Bu arada Meclisten geçen çok önemli bir petrol yasası ise gözlerden uzak kaldı. Birkaç yazarın dışında televizyonlarda ve gazetelerde bu yasa ile ilgili tek cümle yok.

Türkiye’de neler oluyor?

Türkiye’de bilgi karartması yaşanıyor.

Türkiye’de demokrasinin dördüncü gücü olarak tanımlanan basın yayın organları artık asli görevlerini yapmak yerine yanlı yayınlar yapmayı alışkanlık haline getirmiş durumdalar.

Öyle şeyler yaşanıyor ki, polis halkın üzerine tomalardan su sıkarken, biber gazlarını sıkarken canlı yayında bu durumdan büyük bir zevk duyan ve bunu izleyenlere aktaran televizyon muhabirlerine tanık oluyor.

Kendisine en küçük bir müdahalede bulunulan bu basın yayın mensupları kötü ve orantısız muameleye maruz kalan binlerin düştüğü durumdan zevk almaktan utanmıyorlar.

Toplumun birliği ve refahı için görevde bulunanlar, vatandaşlarını sunni, alevi gibi ayrımlara neden olacak cümleler kullanarak adeta provakatörlük yapıyorlar.

Türkiye’de iyi şeyler olduğunu söylemek olanaksız. Zira en demokratik haklarını kullanan, anayasadan gelen haklarını kullanan insanlar üzerine düşmana saldırır gibi saldıran güvenlik güçleri var. En önemlisi de kasklarındaki numaraları kapatılmış polisler var ki; bu açık ve net olarak göreve gelirken suç işlemeye hazırlıklı gelinmiş demek olmuyor da ne oluyor?

Türkiye’de hiç de iyi şeyler olmuyor. Yabancı bir politikacı biber gazına maruz kalıyor.

Gençler geleceklerini kuşkuyla bakıyorlardı. İş ve aş kaygısı içerisinde kendilerini geleceğe hazırlamaya çalışıyorlardı. Bugünlerde daha farklı kaygılar yaşıyor. Türkiye’de insanlar yarınını bırakın bir saat sonrasından bile kaygı duyar hale gelmeye başlıyor.

Türkiye ayrışmaya ve çatışmaya doğru götürülmek isteniyor.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu