• 17 Temmuz 2013, Çarşamba

Süper incir yetmez

Uzun uğraşlar sonunda Aydın’ın en güzel ürünlerinden olan ve dünyanın başka bir bölgesinde yetişmeyen incirinden yola çıkılarak yapılan film önümüzdeki günlerde gösterime girecek.
Fragmanlarına bakıldığında oldukça eğlenceli bir film olduğunu söyleyebiliriz. Filmin kadrosuna baktığımızda da önemli isimler var. Bunları arasına serpiştirilen bir iki yerel oyuncu da profesyonellere ayak uydurunca güzel bir film ortaya çıkmış.
Bugünlerde film ekibi çeşitli ziyaretlerde bulunuyor. Film gösterime girmeden önce Belediye Başkanı, Kültür Müdürü ve bir dizi ziyaretler gerçekleştiriyorlar. Burada konuşulan hep aynı; Süper İncir Aydın’ı tanıtacak.
Aydın’ı tanıtması bakımından elbette ‘Süper İncir’ önemli bir misyon üstlenecektir. Kentin tanıtımının yanında incirin de tanıtımı konusunda bu film mutlaka üzerine düşeni fazlası ile yapacaktır. Hele bir de konunun mizahi olarak ele alınmış olması beklenildiği gibi seyirci rekoru kırmasını sağlayabilir.
Filmde emeği geçenlere elbette teşekkür etmek gerek. Onlar yapımcısından set işçisine dek teşekkürü fazlası ile hak ediyorlar. Film beklentileri doğrultusunda gişede de iyi iş yaparsa mutlulukları bir kat daha artacaktır. Öyle umuyorum ki, Süper İncir’in elde edeceği gişe başarısı gelecekte yapılacak başka filmlerin de çekilmesini sağlayacaktır.
Süper İncir başta da ifade ettiğimiz gibi Aydın’ın tanıtımında önemli bir rol oynayacak. Aynı şekilde incirin de tanıtımına büyük katkı sağlayacak. Ama Aydın’ın incir dışında önemli üç ürünü daha var; zeytin ve zeytinyağı, kestane ve pamuk. Bu ürünlerin de tanıtımının gerçekleştirilmesi ve tüketiminin arttırılması yolunda çalışmalar yapılması gerekiyor.
İşte bu nedenledir ki, Süper İncir’in gişe başarısı önemli. Zira Aydın’ın tanıtımı için, Aydın’da yetişen ürünlerin tanıtımı için sadece Süper İncir yetmez. Daha başka başka projeler geliştirilmeli… 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.