• 17 Kasım 2014, Pazartesi

Sezonun en iyi maçı

Sezona olumsuzluklarla başlayan ve üst üste alınan yenilgiler ile öz güveni taban yapan Aydınspor 1923 Pazar günü kendi evinde ağırladığı Yeni Malatyaspor karşısında ortaya koyduğu futbol ile zirveyi zorlayacak, zirve için savaşabilecek bir ekip görünümü verdi.

Maçın başlaması ile birlikte alan daraltan ve rakibi kendi sahasında baskı uygulayarak rakip üzerinde üstünlük kurmaya çalışan Aydınspor 1923 bunda da başarılı oldu. İlk yarı boyunca istediği oyunu rakibine kabul ettirdi. Bunun göstergesinin de rakip Yenil Malatyaspor’un siyah-beyazlı kalede bir tek şutunun bile olmaması gösterilebilir.

Denilebilir ki, konuk ekibin 15. Dakikada 10 kişi kalmasının etkisi vardı. Benim görüşüme göre, maç on bir on bir oynansa da görüntü bundan farklı olmazdı. Zira siyah-beyazlı futbolcular tam bir takım görüntüsü içerisinde idi. Takım savunmasını çok iyi yaptılar ve orta alanda dönen topların tamamını hakim oldular.

Herşeyin doğru olduğu bir maçta tek olumsuzluk yakalanan gol fırsatlarının değerlendirilememiş olması. Bu da gösteriyor ki, bu takımın bir golcüye gereksinimi var. Mevcut golcü bu ligin oyuncusu değil. Israrla on birde oynatmak yerine genç oyuncu Hasan Kaşıkara’nın on birde değerlendirilmesi gerekir. Onun üzerinde ısrar edilmeli ve devre arasında mutlaka iyi bir golcü takviyesi yapılmalıdır. Eğer şampiyonluk hedefinden söz ediliyorsa tabiki.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 8 Çok bulutlu
Yarın: 16/12 Sağanak yağışlı