• 18 Ocak 2016, Pazartesi

Bu sezon zor biter

Devre arası takviyeleri ile daha da güçlenmesini beklediğimiz Aydınspor 1923’ün kaybettiği oyuncular sonrasında güçlenmek şöyle dursun eski gücünün de altına düşmüş bir görüntü çizdi Tuzlaspor karşısında.

Hafta içinde kupa maçına teknik direktörsüz çıkan ve bir gün sonra eski Fenerbahçeli futbolculardan Tarık Daşgün ile anlaşan ve Tuzlaspor karşısına Tarık hocanın yönetiminde çıkan Aydınspor 1923 daha ilk on biri belirlerken maçı kaybetmiş gibiydi.

Haftalardır sağ bekte başarılı bir oyun ortaya koyan Ramazan dururken, yıllardır, en azından Aydınspor 1923’e geldiği günden beri orta sahanın solunda oynayan Gürcan’ın sağbek olarak tercih edilmesi, çakma bir sağbek yaratılmaya çalışılması başlı başına bir hataydı. Bir, iki günlük antrenman ile Gürcan’da nasıl bir potansiyel görmüştü de sağbekte görev vermişti Tarık hoca anlamak olası değil.

Takımın oyununa değinmek gerekirse eğer; sahada ne oynadığını bilmeyen bir takım görüntüsü verdi siyah-beyazlılar. Orta saha o eski rakibi basan, pres yapan oyunundan çok uzaktı. Hele takım halinde ileri çıkıp alan daraltarak rakibi hata yapmaya zorlayan takımdan eser yoktu. Zaten maçın ilk şutunu yirminci dakikada çekmiş olmak da bunun bir göstergesi idi.

Sonuç olarak bu futbol ve bu anlayış ile bu takım az sayıdaki taraftarı tribünlerde ecel terleri döktürürken, üst sıralardaki yerini koruması da bir mucize olacaktır. Sezonun sonunu getirmek zor olacak, zor… 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Sağanak yağışlı
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı