• 18 Şubat 2014, Salı

Herkes seçime odaklanmış…

Seçime odaklandık ya, bazı işler her zamankinden daha yoğun bir biçimde yapılırken, bazıları da adeta görmezden geliniyor, yok sayılıyor.

Aydın’ın kendine has durumu, yani büyükşehir belediye başkanı da seçecek olması nedeni ile şu anda Aydın Belediyesi bir büyükşehir belediyesi gibi çalışmak isterken merkezdeki bazı sorunların görmezden gelindiği gibi bir izlenim de doğuyor.

Hafta sonu bir yakınımı yolcu etmek için otobüs terminalinde geçirdiğim on dakikalık sürede, Aydın Belediye Zabıtası ne iş yapar, ya da ne iş yapıyor diye sormaktan kendimi alamadı. Seçimi fırsat mı bilmişler bilmem on dakikanın içinde hiç değilse üç veya dört dilenci yolcuları ve yolcu yakınlarını rahatsız etti.

Kentin merkezinde de dilencilerin yoğunluk kazandığı gözlemlenebilmekte. Bunlara kim nasıl dur diyecek yasalarda açık ve net biçimde belirtilmiştir. Ama o yasaları uygulayacak görevliler, uygulatacak yetkililer her halde seçimler nedeni ile tatile çıkmış görünüyorlar. Yoksa Aydın böylesi dilencilerin istilasına uğrar mıydı?

Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu seçimlere odaklandığı ve zamanının büyük çoğunluğunu ilçe ve köylerde geçirdiği için bu durumdan haberdar olmayabilir. Peki Zabıta Müdürü ve ona bağlı ekiplerin de mi gözüne takılmıyor?

Başta da ifade ettiğim gibi, seçim var. Seçime kadar da sanırım bu gibi durumlar ile daha bir yoğun karşılaşacağız. Zira herkes seçime odaklanmış görünüyor. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu