• 18 Mart 2014, Salı

Aydın’a deniz getireceğiz

Çocukluğumuzun, gençliğimizin geyik muhabbetlerinden biriydi ‘Aydın’a deniz getireceğiz’ söylemi. Yıllar sonra karşımıza ciddi ciddi siyasetçilerin söylemleri, hatta projeleri arasında görmek bir bakıma biraz insanı şaşırtsa da mutlu da etmiyor diyemem.

Geyik muhabbetimizin aslında bir öngörü olduğunu o zamanlar hiç de düşünememiş olmak bizi şaşırtıyor da, işin bu noktaya gelmesi, yıllar önce kendi aramızdaki muhabbetlerde tiye almak için söylediğimiz bir sözün ciddi bir proje olarak karşımıza çıkması elbette mutlu ediyor. Bir bakıma böbürleniyoruz; biz ne uzak görüşlü gençleşmişiz ki, bugünleri daha yirmi, otuz yıl öncesinden görmüşüz diye.

Seçime şunun şurasında on iki, on üç gün gibi kısa bir süre kaldı. Genel Başkanlar gelip gidiyor, Aydın’a. Hepsi de kendi partilerinin adayları için destek istiyor, oy istiyor. İktidarı da muhalefeti de seçimi kazanmak için halkın desteğini bir biçimde almaya çalışıyor.

Adaylar bir yandan projelerini ‘Aydın’a deniz getireceğiz’ halka anlatmaya çalışırken, bir yandan da partilerinin gücünü arkalarına almak için var güçleri ile çalışıyorlar. Söylediğim gibi, sandığın önümüze konulmasına az kaldı. Bir haftadan biraz fazlaca bir zaman sonra sandık önümüze konulacak.

Bakalım adı gibi Aydın ve demokrat olduğu söylenen Aydın tercihini kimden yana kullanacak. ‘Deniz getirme’ vadinde bulunanlardan yana mı, yoksa onlara itibar etmeyin denizle falan uğraşmayanlardan yana mı tercihte bulunacak.

Şurası bir gerçek ki, bizin otuz yıl önce söylediğimiz, biraz da siyasileri tiye almak için dillendirdiğimiz ‘Aydın’a deniz getireceğiz’ söylemi bugün siyasilerin en popüler projelerinden biri olarak görünüyor. Bu gidişle de Aydın’a denizi olmasa bile feribot seferlerini başlatmaları artık sadece seçimi kazanmaya kalıyor. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.