• 18 Nisan 2016, Pazartesi

Sorun isimlerde değil, anlayışta

Şimdilerde yeni bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Yılların kuruluşlarının isimlerinin değiştirilmeye çalışılması ve değiştirilmesi.

Niye isim değiştiriyoruz?

Aydın Büyükşehir olunca ne değişti de isimler değişiyor?

Bazı isimlerin başına Büyükşehir ibaresi konulunca gerçekten büyük mü olunuyor?

Ya da yüz yıllık bir kurumun adını hangi akla hizmet değiştirmek gibi bir düşüncenin peşine kapılmak istiyoruz?

Aydın Ticaret Odası’nın isminin değiştirilmesi ile tarihi silip atabilecek misiniz?

Aydın Ticaret Odası’nın isminin değiştirilmesi ile sizler daha bilinir, tanınır ve itibar edilen bir oda haline gelebileceğinizi mi sanıyorsunuz?

Amaç aslında gündem saptırmak; Aydın’a hizmet etmek yerine böyle gerçeklikten yoksun işlerle uğraşarak iş yapıyoruz diyebilmek.

Aydın ve Aydınlıların artık bunlarla uğraşmak yerine Aydın’ın gerçek sorunları ile uğraşması gerektiği gerçeğini ne zaman kavrayacağız?

Aydın’ın Denizli, Muğla, Manisa, Afyon gibi illerin de gerisine kalması karşısında birlikte hareket etmek gerekiyor, kurumların isimleri ile uğraşmak değil.

Çıldır Havaalanı’nın Aydın’a kazandırılması için iktidarı ve muhalefeti ile tek vücut, tek yürek olarak hareket etmek gerekiyor. Aydın’ın merkezi hükümetin yatırımlarından daha fazla yararlanmasını sağlamak için yumruğu bir yere vurmak gerekiyor.

Bırakın Aydın Ticaret Odası’nın ismi ile uğraşmayı da seçmenden oy isterken verdiğiniz sözleri tutmak için gerekeni yapın.

Aydın’da siyasetçinin de, siyasetçilerin peşinden gidenlerin de sorunu kurumların isimleri değil. Derneklerin isimleri değil. Asıl sorun siyasetçiler ve siyasetçilerden Aydın Ticaret Odası’nın ismi değişsin diye istemde bulunanların kafalarında ve anlayışında. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 8 Çok bulutlu
Yarın: 16/12 Sağanak yağışlı