• 18 Temmuz 2017, Salı

Ne zaman birlikte hareket ettiler ki?

Aydın’da sekiz yıl belediye başkanlığı yapan Hüseyin Aksu bir televizyon programında canlı yayında soruları yanıtlıyor. Beş gazeteci soruyor, Aksu yanıtlıyor. Gazetecilerin dışından seyircilerden gelen sorular da yöneltiliyor Aksu’ya.

Seyirciden gelen sorulardan biri Ortaklar’da yarım kalan Su sesi projesi ile ilgili. Seyirci Su Sesi’nin akıbetinin ne olacağını soruyor. Aksu yanıtlıyor. Son durumu, genel kurulda alınan kararları anlatıyor. Bir ABD firmasının 10 milyon dolar teklifte bulunduğunu ve almak istediğini ifade ediyor. Ortakların satmama kararı verdiklerini ve projenin devamı yönünde genel kuruldan karar çıktığını söylüyor.

Aksu; “Şu anda İzmir valisi olan Kerel AL, projenin önemli bir proje olduğunu söylediğini ifade edip Aydın’ın yedi milletvekiline dönüyor. Gelsinler gezdireyim ve projenin Aydın için önemli bir proje olduğunu açıklasınlar” diyor.

Aksu; Aydınlı vekillerin Aydın ile ilgili bir dertlerinin olmadığını unutmuş olsa gerek. Bugüne dek ne zaman muhalefeti ve iktidarı ile birlikte milletvekilleri bir araya gelmiş de bir işin ucundan tutmuşlar ki? Bugün Su Sesi projesinin Aydın için önemli bir proje olduğunu, hatta Ege turizmi için önemli bir proje olduğunu ifade etsinler…

Aydınlı vekillere bir bakalım. İktidar vekillerinin işleri güçleri yerel iktidarı eleştirmek, yapmaya çalıştığı yatırımları kötülemeye çalışmak. ‘Biz meydanlarda iken sen neredeydin?’ gibi sorular sormak.

Muhalefet ise onlar ayrı bir durum. MHP’nin bir milletvekilinin varlığı ile yokluğu belli değil. Ne zaman gelir, ne yapar, hangi sorunların takipçisi olur bilen yok. CHP vekillerinden biri Genel Başkan Yardımcısı olduğundan beri Türkiye’yi karış karış dolaşıyor, her gün basının karşısına geçiyor, ancak Aydın basını ile bir dargın bir barışık. Diğer ikisi kendi hallerindeler.

Ey Aksu, çok iyi söylüyorsun söylemesine de Aydın’da o birlikteliği sağlayacak ne siyasi irade var, ne de o yönde girişimde bulunacak vekiller.  Aydın ne yaparsa yine aynı Zeybek oyununda olduğu gibi yalnız oynayıp, tek başına başarmaya çalışacaktır…

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.