• 18 Ağustos 2017, Cuma

Okulun temizlik malzemesi velilerden…

Sosyal medyada dolaşırken bir fotoğraf dikkatimi çekti. Bir A4 üzerine yazılmış bir duyurudan ibaretti fotoğraf. Aslında ilk bakışta hiçbir anlam ifade etmiyor gibi görünse de duyuruyu okuduktan sonra anlam kazanmaya başlıyordu.

Ne diyordu duyuruda?

Duyuru dokuz maddeden oluşuyordu. Bir camın üzerine yapıştırılmıştı. Hangi okul, hangi okul müdürü bu duyuruyu yazmış bilinmiyor. Zira duyurunun üzerinde sadece okul müdürü yazıyor. Elbet o duyuruyu sosyal medyaya yükleyen kişi hangi okul olduğunu biliyordur. Ayrıca o duyuruyu hazırlayıp altına da büyük harflerle OKUL MÜDÜRÜ yazan müdür de okulu biliyor.

Zaten okulun hangi okul olduğu, müdürün kim olduğu şu an için pek de önem arz etmiyor. Önemli olan duyurunun içeriği ve veliler çocuklarını okula kayda getirirken hazır etmeleri gereken şeyler ile ilgili olan duyuruda yazanlar.

Bakın okul müdürü imzası taşıyan ve 9. Sınıf kayıtları için getirilmesi gerekenler nelermiş?

1-Nüfus cüzdanı fotokopisi

2-İki adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf.

3-Baş top fotokopi kağıdı.

4-50 TL’lik posta pulu

5. Beş kilogram klorak.

6- Beş kilogram sıvı el sabunu.

7- Beş kilogram sıvı yer temizleyici.

Artık devlet okulları, bu duyurudan öyle anlaşılıyor, klorak, sıvı el sabunu, sıvı yer temizleyici gibi okulda gerekli olan hijyen malzemelerini de alamaz duruma gelmişler. Ya da okul müdürü kendi kafasına iş yapmış.

Bu işin aslı mutlaka ortaya çıkacaktır. Milli Eğitim Müdürü de bu okul ve müdür ile ilgili gerekeni yapacaktır diye düşünüyorum. Veliden klorak, sıvı savun, sıvı yer temizleyici istemek de ne oluyor Allah aşkına?

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 8 Çok bulutlu
Yarın: 16/12 Sağanak yağışlı