• 19 Nisan 2013, Cuma

Aydın hep kaybediyor, hiç kazanmadı ki

Seçimler yaklaşıyor ya, siyasetçilerin diline dolanan bildik cümle yine ortaya çıktı.
‘Aydın Kaybeder’
Özellikle bu cümleyi, daha doğrusu iki kelimeyi dillendirenlerin başında iktidar partisi mensupları geliyor. Onların etkili ve yetkili yerlerinde bulunanların ağzından bunu duyuyoruz.
İşte onlardan bir örnek; önceki gün gerçekleştirilen basın toplantısında AKP Merkez İlçe Başkanı Gökhan Ökten’in bir gazetecinin ‘Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığını ve Efeler Belediye Başkanlığını CHP’nin kazanması durumunda AKP’nin ildeki siyaseti ne olur’ şeklindeki sorusuna verdiği yanıt.
“İlçe başkanı veya şu kişi başarısız bulunarak, görevi bitirilir. Bunlar, Aydın'ın kaybedecekleri ölçeğinde milyonda bir bile değildir. Şu dört senede Aydın'ın kaybettiklerine baktığımızda emin olun benim veya başkasının kaybedeceğinin yanında milyonda bir bile değildir. Ben o gün hakikaten Aydınlı olarak üzülürüm”
İnsanoğlu’nun unutkanlığını biliyoruz da bu kadar kısa sürede unuttuğunu ise fazla tanık olmamıştık. Anımsayalım 2004 yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan isim AKP’li idi. Yani AKP Belediye Başkan adayı göstermiş ve seçilmişti. Üç yıl kadar da AKP’li olarak kaldı. O dönemde Aydın yine ‘kaybetti’, peki niye? İktidar partisine mensup bir belediye başkanı vardı niye Aydın iktidarın nimetlerinden faydalanamadı?
Bir başka şey daha söylemek gerekirse eğer; 2002 yılından bu yana Aydın Milletvekillerinin yarısı hep iktidar partisinden. 2002’de dört, 2007’de üç, 2011’de de 3 milletvekilliğini AKP’ye verdi Aydın Halkı.
İktidardan Aydın olarak ne aldı?
Kısacası Aydın hep kaybediyor. Kazandığını görmedik. Dün Aydın’dan fersah fersah geride olan iller bugün Aydın’ı sollayıp geçtiler. Siyasetçi de kalkmış ‘Aydın kaybeder’ diyor. Daha neyi kaybedecek?

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.