• 19 Kasım 2013, Salı

Yarış kızışıyor

Zaman azaldıkça ‘Yerel Seçim’ yarışı iyiden iyiye kızışmaya devam ediyor.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayını uzun zaman önce açıklamış olan CHP’nin yarışı erken başlatmış olmasına karşın iktidar partisi AKP henüz ser veriyor, sır vermiyor, Büyükşehir Belediye Başkan adayı konusunda.

MHP Büyükşehir adayını bir süre önce açıkladı. Tabanın da istemleri doğrultusunda, MHP’nin ağabeyi Milletvekili Ali Uzunırmak bizzat genel başkan tarafından açıklandı ve çalışmalara başladı.

CHP ve MHP Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını açıklamış olmasına karşın daha geçen hafta sonuna dek Efeler Belediye Başkan adayının kim olacağı her iki partide de bir bilinmezlik arz ediyordu.

Bu konuda MHP elini çabuk tuttu ve eski milletvekili Recep Taner’in Efeler Belediye Başkan adayı olduğu açıklandı. CHP’de ise şimdilik bu konuda sessizlik devam ediyor. Eski Milletvekili Mesut Özakcan, Belediye Meclis Üyesi Ahmet Öztürk ve İl Kadın Kolları Başkanı Saadet Kavasgil aday olabilmek için kendi aralarında kıyasıya yarışıyorlar.

CHP’de merak edilen adayın genel merkez tarafından mı, yoksa ön seçimle mi belirleneceği? Parti kulislerine bakılırsa ve bazı aday adaylarının ifadelerine göre Efeler Belediye Başkan adayını CHP Genel Merkezi açıklayacak. Zira 2 Eylül tarihinde 17 ilçe başkanı ile yapılan toplantıda 13 ilçe adayların genel merkez tarafından belirlenmesini yönünde görüş bildirmiş durumda.

Yine CHP kulislerinde konuşulanlara bakılırsa CHP, Efeler Belediye Başkan adayını bu hafta sonunda belirleyecek ve kamuoyuna duyuracak.

Bekleyip göreceğiz. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu